Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud

30. aprillil on raamatukogu SULETUD! 

Plakatinäitus viib maailmareisile koos Neeme Järviga

18.05.2012

Plakatinäitus „Ümbermaailmareis Neeme Järviga”, kus eksponeeritud 80 kontserdiplakatit maestro esinemistelt üle kogu maailma, on avatud Rahvusraamatukogu 6. korruse galeriis.

Järvi on maailmas tuntumaid eesti muusikuid ja eesti muusika esitajaid. Ta on juhatanud välismaal eesti heliloojate orkestriteoseid ja vokaalsümfoonilisi suurvorme, nagu näiteks R. Tobiase oratoorium ”Joonase lähetamine”, A. Kapi oratoorium ”Hiiob”. Tema juhatatud muusikat on salvestatud ligi 450 plaadile.

Neeme Järvi elu- ja loometegevust kajastav ainestik on koondatud isikuarhiivi. 2004. aastal alustas maestro aastate jooksul kogunenud materjalide üleandmist Eesti Rahvusraamatukogule, et loodaks terviklik kogu ja ka avalikkus saaks võimaluse seda kasutada. Kogus leidub lisaks esinduslikule valikule kontserdiplakatitest veel hooaegade brošüüre, arvukalt ajalehtede väljalõikeid, intervjuusid, kirjavahetust, fotosid jpm.

Käesolev väljapanek on esmakordne katse koostada näitus Neeme Järvi kontsertide plakatitest. Nende vahendusel on võimalik teha ümbermaailmareis ja mõista Neeme Järvi rahvusvahelist haaret muusikamaailmas. Afiššidel vahelduvad orkestrid ja kontserdisaalid, kuid orkestrite ees seisab dirigendina alati Neeme Järvi. Kui tekib soov lõpetada pildiline ümbermaailmareis muusika saatel, siis Rahvusraamatukogu muusikasaalis on võimalik kuulata pea kõiki Neeme Järvi salvestatud plaate.

Näituse koostas Rahvusraamatukogu kunstide teabekeskus.

Näitus jääb avatuks 9. juunini.

Olete oodatud!

Lähem teave:

Katre Riisalu, kunstide teabekeskus, tel. 630 7143.
Külli Ummer, näituste osakond, tel. 630 7148.
Annika Koppel, avalike suhete osakond, tel. 630 7260.


 digitaalarhiiv digar