Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu on avatud E-R 10-20, L 12-19
Raamatuid saab tagastada Endla tn 3 E-P 7-22

 

Koolitused

Raamatukoguhoidjate koolituse korraldamine on Eesti Rahvusraamatukogu seadusega kehtestatud ülesanne, mille täitmisel on raamatukogul aastakümnete pikkune kogemus.

Rahvusraamatukogu korraldab koolitusi järgmistes valdkondades:

Raamatukoguhoidjate täienduskoolitus, millel osalevate rahva-, kooli-, teadus- ja erialaraamatukogude raamatukoguhoidjatel on võimalus arendada nii raamatukogunduse ja infoteaduse alaseid teadmisi ning oskusi kui tundma õppida erinevaid ainevaldkondi, sh eesti kirjandust. Loengud, seminarid, praktilised õppused ja kursused toimuvad vastavalt koolituskalendrile või tellimisel koostöös raamatukoguga.

Raamatukoguhoidjate kutseõpe, mis on mõeldud eelkõige raamatukoguhoidjatele, kellel puudub raamatukogunduse- ja infoteaduse alane haridus. Kutseõppe aluseks on Raamatukoguhoidja VI kutsekoolituse programm. Kutseõpe koosneb kuuest moodulist.

Kasutajakoolitus, mille eesmärgiks on anda infokasutajatele, sh raamatukoguhoidjatele teadmisi ja oskusi infoallikate otsinguks, valimiseks ja kasutamiseks nii traditsioonilises kui ka e-raamatukogus ning internetis.

Täiendav informatsioon ja registreerimine: koolituskeskuse juhtiv spetsialist Krista Talvi, 630 7129, Krista dot Talvi at nlib dot ee

 

 


RRi näitused digitaalarhiiv digar