< tagasi MEIE PARLAMENT JA AEG

RAHVUSKOGU, 18.02.-17.08.1937 

ESIMENE KODA - JUHATUS

TEINE KODA - JUHATUS

Esimees: Jüri Uluots
I abiesimees: Jakob Kristelstein
II abiesimees: Heinrich-Eduard Lauri

Esimees: Mihkel Pung
I abiesimees: Aleksander Tõnisson
II abiesimees: Anton Palvadre

 

ESIMENE KODA - LIIKMED

 

TEINE KODA - LIIKMED

Aleksander Arak, 01.02.1883 Helme v., Viljandimaa – 02.12.1969

Eduard Arnover, 15.12.1899 Märjamaa (Loodna) v., Läänemaa – 26.08.1942 Sõktõvkar, Komi ANSV

Taavet (David) Avarmaa (Akermann), 22.09.1900 Tahkuranna v., Pärnumaa – 01.10.1982 Haapsalu

Kaarel (Karl) August Eenpalu (Einbund), 28.05.1888 Vesneri v., Tartumaa – 27.01.1942 Vjatka laager, Kirovi obl.
Siseminister (25.08.1934 – 09.05.1938)
Peaministri asetäitja (27.08.1934 – 09.05.1938)

Ernst Haabpiht (Habicht), 21.08.1898 Helme v., Viljandimaa – 04.05.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)

Mihkel Hansen, 29.12.1904 Lelle v., Pärnumaa – 20.11.2004 Toronto

Johan Hansing, 10.10.1888 Narva – 24.07.1941 Sverdlovski obl.

Jaan Järve, 23.09.1896 Ulila v., Tartumaa – 13.02.1945 Freudenstadt, Saksamaa

August Jürima (Jürman(n)), 08.02.1902 Pajusi v., Viljandimaa – 09.01.1947 Erlangen, Saksamaa

August Jürima (Jürman(n)), 23.08.1887 Koigi v., Järvamaa – 15.06.1942 Kirovi obl.

Mihkel (Mihail) Jüris (Jürisson), 11.09.1907 Hellamaa v., Muhumaa – 22.10.1997 Stockholm

Juhan (Johann) Kaarlimäe (Karlsberg), 21.11.1901 Vana-Vändra v., Pärnumaa – 05.02.1977 Raikküla kn., Rapla raj.

Valter-Gerhard Kadarik (Freimann), 25.07.1898 Juuru v., Harjumaa – 11.07.1975 Juuru kn., Rapla raj.

Jakob Kalju, 29.03.1903 Järvesuu v., Petserimaa – 20.04.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.

Jakob Kalle, 09.04.1896 – 20.04.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)

Alo (Aleksander-Oskar) Karineel (Kornel(l)), 14.01.1892 Vastse-Antsla v., Võrumaa – 02.04.1942 Suhhobezvodnaja jaam, Gorki obl. (hukati)

Karl Ferdinand Karlson, 16.03.1875 Laeva v., Tartumaa – 14.11.1941 Verhoturje, Sverdlovski obl

Oskar Kask, 07.01.1898 Pärnu – 13.04.1942 Sverdlovski vangla (hukati)
Sotsiaalminister (16.03.1936 – 09.05.1938)

Artur Leonhard Kasterpalu, 14.07.1897 Jõgisoo v., Läänemaa – 02.06.1942 Sverdlovsk (hukati)

Tõnis Kint (Kind), 17.08.1896 Taevere v., Viljandimaa – 05.01.1991 Örnsköldsvik, Rootsi

August Kohver (Koffer), 01.01.1889 Vana-Kariste v., Võrumaa – 19.08.1942, Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.

Jaan Kokk, 20.12.1903 Mõniste v., Võrumaa – 10.04.1942 Sverdlovski vangla (hukati)

Lembit (Vassil) Kolk, 05.10.1907 Muhu-Suure v., Muhumaa – 13.04.2003 Toronto

Karl (Kaarel) Eduard Kompus, 03.04.1903 Kambja v., Tartumaa – 25.08.1942 Sverdlovski obl. (hukati)

Evald Konno, 13.02.1897 Tartu – 20.04.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)

Valter Krimm, 21.12.1902 Undla v., Virumaa – ?.08.1944 (jäi omakaitseväelasena rindel kadunuks)

Jakob Kristelstein, 16.05.1889 Kadrina khk., Virumaa – 31.05.1968 Tallinn
Esimese Koja I abiesimees

Kustav (Gustav) Aleksander Kurg, 03.03.1902 Nehatu v., Harjumaa – 27.11.1992 Toronto

Mih(h)ail Kurtschinski (Kurtschinsky), 12.10.1876 Kaluuga kub., Venemaa – 12.06.1939 Tartu

Peeter Kõpp, 03.04.1888 Kärstna v., Viljandimaa – 20.08.1960 Chicago

August Laur, 09.10.1886 Vana-Põltsamaa v., Viljandimaa – 08.05.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.

Heinrich Eduard Lauri, 11.12.1890 Paasvere v., Virumaa – 08.02.1942 Lesnoi, Kirovi obl
Esimese Koja II abiesimees

August Lepik (Leppik), 06.02.1881 Avanduse v., Virumaa – 27.02.1955 Eesti

Arthur Alexander Linari (Linholm), 12.01.1903 Tallinn – 25.10.1983 Toronto

Oskar Lõvi, 06.02.1903 Tallinn – 02.09.1942 Sverdlovsk (hukati)

August Miljan, 07.09.1889 Pilkuse v., Tartumaa – 25.08.1973 Tartu

Alfred Julius Mõttus, 12.09.1886 Taheva v., Võrumaa – 04.10.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.

Alfred Mäeloog, 08.09.1885 Tartu – 06.01.1955 Sydney

August Mälk, 04.10.1900 Lümanda v., Saaremaa – 19.12.1987 Stockholm

Enn (Nikolai) Nurmiste (Neuhaus), 13.07.1894 Tallinn – 03.03.1968 Tallinn

Ants (Hans) Oidermaa (Oidermann), 02.12.1891 Sauga v., Pärnumaa – (surmaotsus 02.07.1941 Tallinn, Nõuk. võimu poolt)

Ludvig Ojaveski (Mühlbach), 26.04.1892 Kõnnu v., Harjumaa – 06.08.1940 Tallinn – Nõmme (enesetapp)

Aleksander Ossipov, 26.08.1890 – 21.12.1941 Kirov (hukati)

Jüri (Georg) Ottas, 14.10.1885 Vana-Kuuste v., Tartumaa – 13.04.1942 Kirovi obl.

Johannes Paabusk (Pabusk), 09.06.1891 Räpina v. Võrumaa – ?

Karl Eduard Pajos (Pajus), 02.07.1894 Rakvere v., Virumaa – 23.05.1953 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.

Johannes Perens, 26.09.1906 Torgu v., Saaremaa – 25.12.1941 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.

Juhan (Johannes) Piirimaa (Preimuth), 09.02.1898 Püssi v., Virumaa – ?

Johan (Juhan) Pitka, 19.02.1872 Võhmuta v., Järvamaa – ?.09.1944 Eesti

Otto Pukk, 29.11.1900 Kihelkonna v., Saaremaa – 14.02.1951 Stockholm

Karl Puusemp, 21.10.1903 Tähtvere v., Tartumaa – 18.06.1978 Türi

Otto-Rudolf Pärlin, 14.08.1887 Torma v., Tartumaa – 18.08.1964 Tartu

Viktor Päts, 18.04.1906 Pärnu – 04.03.1952 Moskva (Butõrka vangla)

Eduard Riisman(n) (Riisna), 06.03.1898 Juuru v., Harjumaa – 02.11.1990 Toronto

Ants (Hans Reinhold) Roos, 06.04.1885 Paide – 11.04.1962 New York

Vladimir Roslavlev, 26.03.1880 – 1945

Martin (Mart) Rõigas, 22.10.1908 Abja v., Pärnumaa – 13.07.1941 Vara v., Tartumaa (mõrvati punaarmeelaste poolt)

Mihkel Rõuk, 05.09.1891 Kabala v., Viljandimaa –  25.09.1941 Sverdlovski obl.

Johan-Oskar Rütli, 19.12.1871 Ahja v., Tartumaa – 24.07.1949 Augsburg, Saksamaa

Karl Theodor Saarmann, 19.01.1893 Tallinn – 03.04.1948 Tallinn

Karl Selter, 24.06.1898 Kapu v., Järvamaa – 31.01.1958 Genf
Majandusminister (21.10.1933 – 09.05.1938)

Oskar Silde, 25.08.1900 Käina v., Hiiumaa – 12.01.1996 Tallinn

Oskar Albert Suursööt, 30.05.1893 Saku v., Harjumaa – 1950 Magadan

Priit (Friedrich) Suve (Zube), 31.03.1901 Uulu v., Pärnumaa – 20.04.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.

Toomas Takjas (Takkias), 06.03.1900 Kalvi v., Virumaa – 22.09.1987 Rakvere

Hendrik Tallo, 11.09.1893 Talli v., Pärnumaa – 09.05.1938 Kilingi-Nõmme

Nikolai Talts, 26.11.1890 Laiksaare v., Pärnumaa – 26.01.1949 Tallinn
Põllutööminister (21.10.1933 – 11.09.1937)

Herbert (Henn) Treial, 15.10.1905 Haaslava v., Tartumaa – 19.11.1941 Tartu (hukati Saksa võim. poolt)

Jaan Treumann, 11.03.1881 Hanila v., Läänemaa – 03.03.1941 Tartu

Mihkel Truusööt, 05.11.1903 Kloostri v., Harjumaa – 23.03.1993 Rootsi

Artur Tupits, 08.10.1892 Puurmani v., Tartumaa – 28.10.1941 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.

Anton Uesson, 12.01.1879 Haimre v., Läänemaa – 13.04.1942 Sverdlovsk (hukati)

Jüri Uluots, 13.01.1890 Kirbla v., Läänemaa – 09.01.1945 Stockholm
Esimese Koja esimees

Juhan Uuemaa (Neumann), 24.07.1903 Hummuli v., Viljandimaa – 10.04.1942 Kirov (hukati)

August Vann, 23.10.1884 Varbola v., Harjumaa – 06.02.1942 Sverdlovsk (hukati)

Richard Veermaa (Vreeman), 26.05.1901 Lasva v., Võrumaa – 19.02.1942 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.

Aleksander August Veiderma (Veiderman(n)), 07.04.1888 Vaikna v., Läänemaa – 23.02.1972 Tallinn

Mihkel-Voldemar Vellema (Velberg), 04.02.1889 Pada v., Virumaa – 06.04.1948 Tartu

Värdi (Ferdy) Velner, 27.09.1907 Sangaste v., Tartumaa – 14.09.1992 Tartu

Julius Voolaid (Vollmann), 26.06.1900 Tapa – 14.02.1966 Tallinn

Friedrich Karl Akel, 05.09.1871 Halliste khk., Viljandimaa – 03.07.1941 Tallinn (hukati)
Välisminister (02.06.1936 – 09.05.1938)

Ado Anderkopp, 18.01.1894 Massu v., Läänemaa – 30.06.1941 Tallinn (hukati)

Johannes-Leopold Antik, 13.01.1885 Ulila v., Tartumaa – 1959 Tšerlaki raj.

Linda Marie Eenpalu, 20.09.1890 Raadi v., Tartumaa – 04.06.1967 Pärnu

David Grimm, 24.01.1864 Peterburi – ?.07.1941 Riia

Heinrich Gutkin, 13.06.1879 Tallinn – 11.10.1941 Sverdlovski obl.

Johan (Juhan) Ha(a)givang, 20.01.1878 Kasaritsa v., Võrumaa – 30.11.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)

Johan Holberg, 20.02.1893 Sauga v., Pärnumaa – 08.04.1978 Chicago

Jüri Jaakson, 16.01.1870 Uue-Võidu v., Viljandimaa – 20.04.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)

Alma Jeets, 07.11.1896 Viljandi – 09.02.1979

Aleksander Kask, 29.11.1885 Lohusuu v., Tartumaa – 24.01.1950 Tallinn

Paul Nikolai Kogerman, 05.12.1891 Tallinn – 27.07.1951 Tallinn

Oskar Koplus, 24.04.1909 – 17.11.1975 Tallinn

Hugo Villi Kukke, 01.03.1898 Pala v., Tartumaa – 03.08.1942 Sverdlovsk (hukati)

Eduard Laaman, 12.02.1888 Samruki Eesti asundus, Krimm – 01.09.1941 Kirovi obl. (hukati)

Kaarel (Karl) Liidak (Liideman), 12.11.1889 Sindi v., Pärnumaa – 16.01.1945 Nuia

Karl Luik, 12.07.1883 Koikküla v., Võrumaa – 05.03.1948 Tobolsk

Jüri Marksoo (Markson), 10.08.1876 Hal(l)inga v., Pärnumaa – 03.10.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl.

Aleksander Naeres (Naeris), 19.07.1885 Martna v., Läänemaa – 29.06.1942 Tavda, Sverdlovski obl.

Victor (Viktor) Neggo (Neggu), 24.12.1890 Kuressaare – 15.06.1942  Molotovi (Permi) obl. (hukati)

Johannes Orasmaa (Roska), 03.12.1890 Joala v., Virumaa – 24.05.1943 Vjatka laager, Kirovi vangla

Anton Palvadre, 25.03.1886 Sangaste v., Tartumaa – 16.01.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.
Teise Koja II abiesimees

Aleksander Paulus, 15.02.1872 Uue-Vändra v., Pärnumaa – 18.10.1953 Stockholm

Ants (Antonius, Anton, Hans) Piip, 28.02.1884 Tuhalaane v., Viljandimaa – 01.10.1942 Nõrobi laager, Molotovi (Permi) obl.

Johann Post, 11.09.1902 Sauga v., Pärnumaa – 01.02.1983 Tõstamaa kn., Pärnu raj.

Joakim Puhk, 25.05.1888 Viljandi – 14.09.1942 Vjatka laager, Kirovi obl. (hukati)

Mihkel Pung, 19.10.1876 Vana-Põltsamaa v., Viljandimaa – 11.10.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl.
Teise Koja esimees

Hugo Bernhard Rahamägi, 02.06.1886 Kurtna v., Harjumaa – 01.09.1941 Kirov (hukati)

Aleksander Rei, 24.01.1900 Uuemõisa v., Saaremaa – 06.11.1943 Ussollag, Molotovi (Permi) obl.

Jaak Reichmann, 28.05.1874 Tarvastu v., Viljandimaa – 01.05.1945 Tallinna vangla (hukkus)

Karl-Robert Ruus, 05.03.1899 Pangodi v., Tartumaa – 22.05.1946 Magadani obl., vangistuses

Aleksander Saar, 23.07.1883 Lustivere v., Viljandimaa – 01.08.1942 Kirov (hukati)

Karl Richard Benjamin Schlossmann, 19.02.1885 Puurmani v., Tartumaa – 17.12.1969 Stockholm

Juhan (Johan) Sepp, 05.06.1884 Pati v., Pärnumaa – 18.08.1953 New York

Jaan Soots, 12.03.1880 Helme v., Viljandimaa – 06.02.1942 Solikamsk (hukati)

Frits (Priit) Suit, 15.03.1881 Tartu – 20.04.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)

Harald Tammer, 09.01.1899 Tallinn – 06.06.1942 Gorki obl.

Aleksander Tõnisson, 17.04.1875 Härjanurme v., Tartumaa – 30.06.1941 Tallinn (Patarei vangla, hukati)
Teise Koja I abiesimees

Aleksander Veiler, 16.03.1887 Aleksandri v., Harjumaa – 17.10.1950 Toronto

Hellmuth Weiss, 23.10.1900 Tallinn – 10.04.1992 Marburg, Saksamaa


< tagasi