< tagasi MEIE PARLAMENT JA AEG

VI RIIGIKOGU (Riigivolikogu ja Riiginõukogu), 07.04.1938-05.07.1940  

RIIGIVOLIKOGU JUHATUS

RIIGINÕUKOGU JUHATUS

Esimees: Jüri Uluots, 21.04.1938 – 12.10.1939
Otto Pukk, alates 17.10.1939

I abiesimees: Ado Anderkopp, alates 21.04.1938

II abiesimees: Otto Pukk, 21.04.1938 – 17.10.1939
Rudolf Penno, alates 17.10.1939

Peasekretär: Eugen Madisoo
Sekretär: Peeter Malvet

Esimees: Mihkel Pung
Abiesimees: Alfred Maurer
Heinrich Lauri
Peasekretär: Artur Mägi
Sekretär: Herman Soone

 

RIIGIVOLIKOGU LIIKMED

 

RIIGINÕUKOGU LIIKMED

Aleksander Aben, 19.07.1908 Kaarma v., Saaremaa – 11.10.1991 Tallinn
Tagandatud 26.08.1939, teda asendas Aleksander Jõeäär

Ado Anderkopp, 18.01.1894 Massu v., Läänemaa – 30.06.1941 Tallinn (hukati)
I abiesimees (21.04.1938 – 05.07.1940)

Eduard Arnover, 15.12.1899 Märjamaa (Loodna) v., Läänemaa – 26.08.1942 Sõktõvkar, Komi ANSV

Kaarel (Karl) August Eenpalu (Einbund), 28.05.1888 Vesneri v., Tartumaa – 27.01.1942 Vjatka laager, Kirovi obl.
Siseminister (25.08.1934 – 09.05.1938), peaministri asetäitja (27.08.1934 – 09.05.1938), peaminister (09.05.1938 – 12.10.1939)

Oskar Gustavson, 14.02.1889 Kogula v., Saaremaa – ?.12.1945 Tallinn (hukkus ülekuulamiselt põgenedes)

Ernst Haabpiht (Habicht), 21.08.1898 Helme v., Viljandimaa – 04.05.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)

Mihkel Hansen, 29.12.1904 Lelle v., Pärnumaa – 20.11.2004 Toronto

Voldemar Jaanus, 05.07.1905 Kodila v., Harjumaa – 19.01.1977

Kristjan-Eduard Jalak, 21.03.1882 Kastre v., Tartumaa – 08.09.1944 Leningrad

Karl-Arnold Jalakas, 10.02.1901 Tallinn – 03.08.1942 Sverdlovsk (hukati)

Leopold Johannes Johanson, 15.02.1888 Tartu – 30.11.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukkunud)

Aleksander Jõeäär, 31.10.1890 Laimjala v., Saaremaa – 20.05.1959 Tallinn
Alates 17.10.1939 (Aleksander Abeni asemel)
Põllutööminister (21.06. – 25.08.1940)

August Jürima (Jürman(n)), 08.02.1902 Pajusi v., Viljandimaa – 09.01.1947 Erlangen, Saksamaa

August Jürima (Jürman(n)), 23.08.1887 Koigi v., Järvamaa – 15.06.1942 Kirovi obl.
Siseminister(12.10.1939 – 21.06.1940)

Mihkel (Mihail) Jüris (Jürisson), 11.09.1907 Hellamaa v., Muhumaa – 22.10.1997 Stockholm

Karl Jürison, 23.10.1900 Viljandi – 13.05.1953 Vorkuta, Komi ANSV

Juhan (Johann) Kaarlimäe (Karlsberg), 21.11.1901 Vana-Vändra v., Pärnumaa – 05.02.1977 Raikküla kn., Rapla raj.

Valter-Gerhard Kadarik (Freimann), 25.07.1898 Juuru v., Harjumaa – 11.07.1975 Juuru kn., Rapla raj.

Nigul (Nikolai) Kaliste (Kalinin), 08.05.1884 Mäe v., Võrumaa – 07.05.1942 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl. (hukati)

Jakob Kalle, 09.04.1896 – 20.04.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)

Alo (Aleksander-Oskar) Karineel (Kornel(l)), 14.01.1892 Vastse-Antsla v., Võrumaa – 02.04.1942 Suhhobezvodnaja jaam, Gorki obl. (hukati)

Oskar Kask, 07.01.1898 Pärnu – 13.04.1942 Sverdlovski vangla (hukati)
Sotsiaalminister (16.03.1936 – 09.05.1938; 09.05.1938 – 12.10.1939; 12.10.1939 – 21.06.1940)

Artur Leonhard Kasterpalu, 14.07.1897 Jõgisoo v., Läänemaa – 02.06.1942 Sverdlovsk (hukati)

Karl Kaups, 29.12.1888 Kärdla – 08.10.1968 New York

Albert Kendra, 14.12.1883 Laitsna-Rogosi v., Võrumaa – 24.04.1942 Sosva laager, Molotovi (Permi) obl. (hukati)

Tõnis Kint (Kind), 17.08.1896 Taevere v., Viljandimaa – 05.01.1991 Örnsköldsvik, Rootsi

Jaan Kokk, 20.12.1903 Mõniste v., Võrumaa – 10.04.1942 Sverdlovski vangla (hukati)

Evald Konno, 13.02.1897 Tartu – 20.04.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)

Hugo Villi Kukke, 01.03.1898 Pala v., Tartumaa – 03.08.1942 Sverdlovsk (hukati)

Kustav (Gustav) Aleksander Kurg, 03.03.1902 Nehatu v., Harjumaa – 27.11.1992 Toronto

Oskar Köster, 20.12.1890 Laimjala v., Saaremaa – 02.08.1941 Tallinn (hukati Nõuk. võim. poolt)

August Laur, 09.10.1886 Vana-Põltsamaa v., Viljandimaa – 08.05.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.

Elmar-Aleksander Lehtmets, 14.12.1901 Paasvere v., Virumaa – 17.07.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)

Jüri Looväli (Land), 03.05.1897 Vastemõisa v., Viljandimaa – 10.07.1963 London

Oskar Lõvi, 06.02.1903 Tallinn – 02.09.1942 Sverdlovsk (hukati)

Märt (Mart) Martinson, 08.09.1890 Puiatu v., Viljandimaa – 09.03.1948 Viljandi

Louis (Lui) Metslang, 17.10.1906 Kaarepere v., Tartumaa – 08.06.1942 Tallinn

August Miljan, 07.09.1889 Pilkuse v., Tartumaa – 25.08.1973 Tartu

Jaan Murro, 21.06.1903 Tõstamaa v., Pärnumaa – ?

August Mälk, 04.10.1900 Lümanda v., Saaremaa – 19.12.1987 Stockholm

Johannes Nyman, 28.04.1893 Harku v., Harjumaa – 19.02.1966 Stockholm

Ants (Hans) Oidermaa (Oidermann), 02.12.1891 Sauga v., Pärnumaa – (surmaotsus 02.07.1941 Tallinn, Nõuk. võimu poolt)
Propagandaminister (24.01. – 12.10.1939; 12.10.1939 – 21.06.1940)

Georgi Orlov, 28.04.1884 Peterburg – 15.10.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl.

Aleksander Ossipov, 26.08.1890 – 21.12.1941 Kirov (hukati)

Karl Eduard Pajos (Pajus), 02.07.1894 Rakvere v., Virumaa – 23.05.1953 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.

Eduard Pe(e)dosk, 17.08.1897 Räpina v., Võrumaa – 09.06.1977 Alaküla kn., Põlva raj.

Rudolf Penno, 12.05.1896 Undla v., Virumaa – 25.11.1951 Stockholm
II abiesimees (17.10.1939 – 05.07.1940)

Johannes Perens, 26.09.1906 Torgu v., Saaremaa – 25.12.1941 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.

Ants (Antonius, Anton, Hans) Piip, 28.02.1884 Tuhalaane v., Viljandimaa – 01.10.1942 Nõrobi laager, Molotovi (Permi) obl.
Välisminister (12.10.1939 – 21.06.1940)

Juhan (Johannes) Piirimaa (Preimuth), 09.02.1898 Püssi v., Virumaa – ?

Otto Pukk, 29.11.1900 Kihelkonna v., Saaremaa – 14.02.1951 Stockholm

II abiesimees (21.04.1938 – 17.10.1939)
Esimees (17.10.1939 – 05.07.1940)

Karl Puusemp, 21.10.1903 Tähtvere v., Tartumaa – 18.06.1978 Türi

Jaan Põdra, 29.05.1894 Kabala v., Viljandimaa – 04.02.1942 Vjatka laager, Kirovi obl.

Viktor Päts, 18.04.1906 Pärnu – 04.03.1952 Moskva (Butõrka vangla)

Aleksander Rei, 24.01.1900 Uuemõisa v., Saaremaa – 06.11.1943 Ussollag, Molotovi (Permi) obl.

Mihkel Reimann, 19.07.1889 Väätsa v., Järvamaa – 26.11.1968

Eduard Riisna (Riismann), 06.03.1898 Juuru v., Harjumaa – 02.11.1990 Toronto

Rudolf Riives, 18.06.1890 Vana-Kuuste v., Tartumaa – 23.06.1941 Tallinn (hukati Nõuk. võimu poolt)

Karl Roomet, 02.09.1902 Tartumaa – ?.07.1941 Vaimastvere v., Tartumaa (hukati Nõuk. võimu poolt)

Ado Roosiorg, 03.10.1887 Tarvastu v., Viljandimaa – 15.08.1942 Karaganda obl.

Vladimir Roslavlev, 26.03.1880 – 1945

Neeme Ruus, 11.12.1911 Vologda kub. – 02.06.1942 Tallinn (hukati saksa võimude poolt)
Sotsiaalminister (21.06. – 25.08.1940)

Martin (Mart) Rõigas, 22.10.1908 Abja v., Pärnumaa – 13.07.1941 Vara v., Tartumaa (mõrvati punaarmeelaste poolt)

Aleksander Saar, 23.07.1883 Lustivere v., Viljandimaa – 01.08.1942 Kirov (hukati)

Karl Selter, 24.06.1898 Kapu v., Järvamaa – 31.01.1958 Genf
Astus tagasi 29.11.1939, teda asendas Voldemar Jaanus
Majandusminister (21.10.1933 – 09.05.1938), välisminister (09.05.1938 – 12.10.1939)

Oskar Albert Suursööt, 30.05.1893 Saku v., Harjumaa – 1950 Magadan

Märt Sõrra, 14.02.1872 Laeva v., Tartumaa – 22.06.1948 Tähtvere v., Tartumaa

Karl Ernst Särgava (Peterson), 29.04.1868 Vana-Vändra v., Pärnumaa – 12.04.1958 Tallinn

Järvo (Rudolf) Tandre (Stokeby), 22.10.1899 Väinjärve v., Järvamaa – 30.08.1943 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.

Arnold Tartu, 01.08.1910 Haljala v., Virumaa – 25.07.1986 Harku kn., Harju raj.

Herbert (Henn) Treial, 15.10.1905 Haaslava v., Tartumaa – 19.11.1941 Tartu (hukati Saksa võim. poolt)

Aleksis Tsänk, 12.08.1908 Meremäe v., Võrumaa – 20.04.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)

Artur Tupits, 08.10.1892 Puurmani v., Tartumaa – 28.10.1941 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.

Põllutööminister (11.09.1937 – 09.05.1938; 09.05.1938 – 12.10.1939; 12.10.1939 – 21.06.1940)

Jaan Tõnisson, 22.12.1868 Viljandi v., Viljandimaa – (surmaotsus 02.07.1941 Tallinnas)

Jüri Uluots, 13.01.1890 Kirbla v., Läänemaa – 09.01.1945 Stockholm

Esimees (21.04.1938 – 12.10.1939)
Peaminister (12.10.1939 – 21.06.1940)

Maksim (Maximilian) Unt, 20.01.1898 Pärnu – 31.07.1941 (hukati Nõuk. võimu poolt)
Siseminister (21.06. – 25.08.1940)

Juhan Uuemaa (Neumann), 24.07.1903 Hummuli v., Viljandimaa – 10.04.1942 Kirov (hukati)

Leonhard Vahter, 14.03.1896 Mahu v., Virumaa – 12.02.1983 New York

Jaan Vain, 14.11.1886 Kõo v., Viljandimaa – ?.03.1942

Värdi (Ferdy) Velner, 27.09.1907 Sangaste v., Tartumaa – 14.09.1992 Tartu

Nikolai Viitak, 14.11.1896 Saarde v., Pärnumaa – 24.04.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)
Teedeminister (25.08.1937 – 09.05.1938; 09.05.1938 – 12.10.1939; 12.10.1939 – 21.06.1940)

Julius Voolaid (Vollmann), 26.06.1900 Tapa – 14.02.1966 Tallinn

Friedrich Karl Akel, 05.09.1871 Halliste khk., Viljandimaa – 03.07.1941 Tallinn (hukati)
Välisminister (02.06.1936 – 09.05.1938)

Johannes-Leopold Antik, 13.01.1885 Ulila v., Tartumaa – 1959 Omski obl.

Linda Marie Eenpalu, 20.09.1890 Raadi v., Tartumaa – 04.06.1967 Pärnu

Johan (Juhan) Ha(a)givang, 20.01.1878 Kasaritsa v., Võrumaa – 30.11.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)

Kaarel Heinver (Uurmann), 22.03.1886 – 1961 Loksa kn.

Johan Holberg, 20.02.1893 Sauga v., Pärnumaa – 08.04.1978 Chicago, USA

Jüri Jaakson, 16.01.1870 Uue-Võidu v., Viljandimaa – 20.04.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)

Richard Hugo Kaho, 15.11.1885 Pärnu – 17.09.1964 Hamburg

Aleksander Kask, 29.11.1885 Lohusuu v., Tartumaa – 24.01.1950 Tallinn

Harry Eduard Ottokar Koch, 18.07.1880 Võrumaa – 03.06.1939 Frankfurt am Main
Astus tagasi 03.12.1938, teda asendas Wilhelm Baron von Wrangell

Paul Nikolai Kogerman, 05.12.1891 Tallinn – 27.07.1951 Tallinn
Volitused lõppesid 24.10.1939, teda asendas Jüri Nuut
Haridusminister (12.10.1939 – 21.06.1940)

August Kohver (Koffer), 01.01.1889 Vana-Kariste v., Võrumaa – 19.08.1942, Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.

Johannes Kurvits, 05.05.1894 Kirepi v., Tartumaa – 04.12.1941 Turinsk, Sverdlovski obl.

Johan (Juhan) Kõpp, 09.11.1874 Holdre v., Viljandimaa – 21.10.1970 Stockholm
Alates 09.01.1940 (Hugo Bernhard Rahamägi asemel)

Johan Laidoner, 12.02.1884 Viiratsi v., Viljandimaa – 13.03.1953 Vladimir
Volitused lõppesid 22.06.1940

Heinrich Eduard Lauri, 11.12.1890 Paasvere v., Virumaa – 08.02.1942 Lesnoi, Kirovi obl.
Abiesimees (07.04.1938 – 05.07.1940)

Hans Leesment, 13.02.1873 Abja v., Pärnumaa – 26.08.1944 Tallinn

Rein (Reinhold) Marrandi (Ehrenwerth), 21.01.1883 Juuru v., Harjumaa – 1974

Jaan Masing, 31.01.1875 Vana-Kariste v., Pärnumaa – 21.09.1948 Tallinn

Alfred Maurer, 02.12.1888 Tallinn – 20.09.1954 Stockholm
Abiesimees (07.04.1938 – 05.07.1940)

Alfred Julius Mõttus, 12.09.1886 Taheva v., Võrumaa – 04.10.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.

Johan (Juhan) Müller, 22.10.1889 Viljandi – 03.11.1981 Toronto
Kohtuminister (25.08.1934 – 09.05.1938)

Aleksander Naeres (Naeris), 19.07.1885 Martna v., Läänemaa – 29.06.1942 Tavda, Sverdlovski obl.

Heinrich Neuhaus, 25.04.1886 Tallinn – 12.05.1949 Rootsi

Jüri Nuut (Nuth), 10.07.1892 Peterburi – 31.05.1952 Tallinn
Alates 24.10.1939 (Paul Nikolai Kogermani asemel)

Aleksander Oinas, 28.12.1887 Tartu – 03.03.1942 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.

Aleksander Onno, 15.01.1898 Võru – 11.06.1969 Stockholm

Johannes Orasmaa (Roska), 03.12.1890 Joala v., Virumaa – 24.05.1943 Vjatka laager, Kirovi vangla
Astus tagasi 28.06.1940

Hendrik Otstavel, 02.10.1888 Laiksaare v., Pärnumaa – 07.05.1942 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl. (hukati)

Aleksander Paulus, 15.02.1872 Uue-Vändra v., Pärnumaa – 18.10.1953 Stockholm

Joakim Puhk, 25.05.1888 Viljandi – 14.09.1942 Vjatka laager, Kirovi obl. (hukati)

Mihkel Pung, 19.10.1876 Vana-Põltsamaa v., Viljandimaa – 11.10.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl.
Esimees (07.04.1938 – 05.07.1940)

Peeter Puusep(p), 22.02.1868 Loodi v., Viljandimaa – 19.05.1949 Geislingen, Saksamaa

Voldemar Päts, 19.07.1878 Tahkuranna v., Pärnumaa – 27.06.1958 Toronto

Hugo Bernhard Rahamägi, 02.06.1886 Kurtna v., Harjumaa – 01.09.1941 Kirov (hukati)
Volitused lõppesid 06.10.1939, teda asendas Johan Kõpp

Berhard Aleksander Roostfelt (Rostfeld), 05.01.1884 Jõhvi v., Virumaa – 26.01.1948 Karaganda

Johan-Oskar Rütli, 19.12.1871 Ahja v., Tartumaa – 24.07.1949 Augsburg, Saksamaa

Johan Sihver, 09.07.1882 Vana-Tänassilma v., Viljandimaa – 27.01.1942 Solikamsk

Jaan Soots, 12.03.1880 Helme v., Viljandimaa – 06.02.1942 Solikamsk

Karl Johannes Terras, 09.09.1890 Vaivara v., Virumaa – 25.02.1942 Kirovi oblast

Aleksander Tõnisson, 17.04.1875 Härjanurme v., Tartumaa – 30.06.1941 Tallinn (Patarei vangla, hukati)

Anton Uesson, 12.01.1879 Haimre v., Läänemaa – 13.04.1942 Sverdlovsk (hukati)

Wilhelm Baron von Wrangell, 09.08.1894 Võru – 26.12.1976 Lilienthal, Saksamaa
Alates 13.01.1939 (Harry Eduard Ottokar Kochi asemel)
Volitused lõppesid 18.12.1939


< tagasi