< tagasi MEIE PARLAMENT JA AEG

II RIIGIKOGU, 31.05.1923-14.06.1926

JUHATUS

Esimees: Jaan Tõnisson, 07.06.1923 – 27.05.1925
August Rei, alates 09.06.1925

I abiesimees: Karl Johannes Virma, 07.06.1923 – 27.11.1924
Jaan Soots, 27.11.– 16.12.1924
August Jürima (Jürman(n)), alates 16.12.1924

II abiesimees: Aleksander Leopold Raudkepp, 07.06.1923 – 27.11.1924
Karl Johannes Virma, 27.11.– 16.12.1924
Mihkel Martna, 16.12.1924 – 10.06.1925
Tõnis Kalbus, 10.06.– 15.12.1925
Johannes-Friedrich Zimmermann, 18.12.1925 – 18.02.1926
Mihkel Juhkam, alates 19.02.1926

Sekretär: Tõnis Kalbus, 07.06.1923 – 10.06.1925
Johan Holberg, alates 10.06.1925
I abisekretär: Oskar Köster, 07.06.1923 – 27.11.1924
Johan Holberg, 27.11.1924 – 10.06.1925
Aleksander Leopold Raudkepp, alates 10.06.1925
II abisekretär: Jaan Vain, 07.06.1923 – 27.11.1924
Jaan Piiskar, alates 27.11.1924

 

LIIKMED

Georg Abels, 02.10.1898 Pärnu – 30.10.1967 Tallinn
Alates 29.02.1924 (Jaan Tompi asemel)
Välja langenud 22.03.1924, teda asendas Eduard Luts

Hendrik Allik, 15.03.1901 Abja v., Pärnumaa – 08.05.1989 Tallinn
Astus tagasi 29.02.1924, teda asendas Jaan Miger

Oskar Amberg, 29.12.1878 Meeri v., Tartumaa – 24.10.1963 Lüübek, Saksamaa
Astus tagasi 12.02.1926, teda asendas Jaan-Johann Bergmann
Töö- ja hoolekandeminister (02.08.1923–26.03.1924), sõjaminister (26.03.–18.10.1924), teedeminister (15.12.1925–23.07.1926)

Ado Anderkopp, 18.01.1894 Massu v., Läänemaa – 30.06.1941 Tallinn (hukati)
Sõjaminister (02.08.1923–19.02.1924)

Johanna Andreesen (Andresen), 1886 – ?
Alates 17.05.1924 (Eduard Partsi asemel)
Astus tagasi 04.06.1924, teda asendas Aleksander Rimmel

Hendrik (Heinrich) Anniko, 08.08.1867 Holdre v., Viljandimaa – 27.11.1954 Baltimore, USA

Hindrik (Heino)Anto, 13.10.1882 Torgu v., Saaremaa – 13.09.1955 Tallinn
Alates 05.06.1925 (Peeter Lindau asemel)

Konrad Arras, 14.07.1876 Erastvere v., Võrumaa – 30.10.1930 Tartu

Christian (Christjan) Arro, 25.01.1885 Polli v., Viljandimaa – 21.04. 1942 Sverdlovsk (hukati)
Astus tagasi 07.11.1924, teda asendas Hans Mitt

Karl Ast (Rumor), 19.02.1886 Orava v., Võrumaa – 09.07.1971 New York
Porfellita minister (16.12.1924–15.12.1925)

Karl (Kaarel) August Baars, 13.03.1875 I(i)gaste m., Tartumaa – 27.02.1942 Kirovi obl.
Rahaminister (01.04.–14.05.1924)

Peeter Baranin, 31.01.1882 Kolkja – 11.04.1966 Tallinn

Heinrich Nikolai Bauer, 11.08.1874 Paide – 11.10.1927 Tallinn

Jaan-Johann Bergman(n), 31.01.1867 Elistvere v., Tartumaa – 30.09.1938 Tallinn
Alates 12.02.1926 (Oskar Ambergi asemel)
Astus tagasi 15.02.1926, teda asendas Hans Leesment

Eduard Birkenberg, 02.02.1872 Saku v., Harjumaa – 20.11.1943 Tallinn

Max Woldemar Gustav Ed. Bock, 16.04.1885 Tallinn – 29.04.1948 Reichholzried, Saksamaa
Alates 27.09.1923 (Martin Lutheri asemel)
Astus tagasi 29.09.1923, teda asendas Gerhard Kress

Eduard Brok (Brock), 1880 Petserimaa – ?
Alates 04.06.1924 (Jaan Vahtra asemel)

Kaarel (Karl) Eenpalu (Einbund), 28.05.1888 Vesneri v., Tartumaa – 27.01.1942 Vjatka laager, Kirovi obl.
Siseminister (21.11.1922–23.07.1926)

August Ehrlich, 23.09.1893 Krüüdneri v., Tartumaa – 01.09.1942 Solikamsk (hukati)
Astus tagasi 09.07.1923, teda asendas Anton Tõnis Jürgenstein

Arnold Ehrstein, 1892 – ?
Alates 31.12.1924 (August Männiksoni asemel)

Jaan Eigo, 31.10.1866 Vana-Võidu v., Viljandimaa – 30.10.1946 Viljandi
Alates 08.10.1923 (Hans Sootsi asemel)

Bernhard Eilman, 23.08.1892 Kroonlinn – ?

Aleksander Erdman (Erkmann), 23.11.1894 Pärnu – 10.11.1975 Pärnu
Alates 29.02.1924 (Vladimir Kanguri asemel)
Astus tagasi 05.04.1924, teda asendas Eduard Parts

Vassili Grigorjev, 11.03.1870 Petseri v., Pihkva kub. – ?

Oskar Gustavson, 14.02.1889 Kogula v., Saaremaa – ??.12.1945 Tallinn (hukkus ülekuulamiselt põgenedes)

Johannes Gutmann
Alates 19.11.1923 (Jaak Reichmanni asemel)
Astus tagasi 05.10.1925, teda asendas Ernst Masik

Werner Richard Karl Hasselblatt, 22.06.1890 Tartu – 24.01.1958 Lüneburg, Saksamaa

Hans Heidemann, 09.11.1896 Taagepera v., Viljandimaa – 29. 08.1925 Tartu lähedal (hukati)
Astus tagasi 10.03.1924, teda asendas Oskar Sepre

Johan Holberg, 20.02.1893 Sauga v., Pärnumaa – 08.04.1978 Chicago
I abisekretär (27.11.1924–10.06.1925)
Sekretär (10.06.1925–14.06.1926)

Jaan Hünerson, 04.02.1882 Karksi v., Pärnumaa – 05.06.1942 Sverdlovsk (hukati)

Karl Robert Indermitte, 05.04.1883 Mäo v., Järvamaa – 10.05.1945 Paide v., Järvamaa

Karl Ipsberg, 03.01.1870, Suure-Kambja v., Tartumaa – 27.06.1943 Vjatka laager, Kirovi obl.
Teedeminister (21.11.1922–02.08.1923, 02.08.–13.11.1923)

Jüri Jaakson, 16.01.1870 Uue-Võidu v., Viljandimaa – 20.04.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)
Riigivanem (16.12.1924–15.12.1925)

Johannes Jaanis (Janis), 15.09.1888, Kalvi v., Virumaa – 12.02.1959 Pariis, Prantsusmaa

Peeter Jakobson, 23.11.1875 – ?
Alates 01.10.1924 (Paul Tamme asemel)
Tagandatud 14.09.1925, teda asendas Mihkel Neps

Johan (Juhan) Jans, 07.02.1880 Aakre v., Tartumaa – 21.12.1941 Solikamsk

Aleksander Janson (Alumäe), 15.05.1881 – 26.06.1939 Tartu
Alates 27.06.1923 (Johannes Lauristini asemel)
Astus tagasi 29.02.1924, teda asendas Anton Mangman

Mihkel Janson (Jaanson), 1888 Viluvere v., Pärnumaa – ?
Astus tagasi 03.10.1925, teda asendas Alma Ostra-Oinas

Leopold Johannes Johanson, 15.02.1888 Tartu – 05.12.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukkunud)

Erich Joonas (Jonas), 26.04.1893 Kavastu v., Tartumaa – 26.05.1944 Viljandi

Mihkel Juhkam, 03.08.1884 Küti v., Virumaa – 28.01.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukkunud)
II abiesimees (19.02.–14.06.1926)

Aleksander Jõeäär, 31.10.1890 Laimjala v., Saaremaa – 20.05.1959 Tallinn

Peeter Järve, 11.03.1874 Laatre v. Pärnumaa – 20.06.1936 Laatre v., Valgamaa
Alates 24.04.1925 (Jaan Nuudi asemel)

Georg Jürgenson, 1898 – ?
Alates 22.11.1924 (Aleksander Rimmeli asemel)
Tagandatud 18.12.1924, teda asendas Jüri Kurul

Anton Tõnis Jürgenstein, 01.11.1861 Vana – Vändra v., Pärnumaa – 21. 02.1933 Tartu
Alates 09.07.1923 (August Ehrlichi asemel)
Astus tagasi 25.10.1924, teda asendas Jakob Westholm

August Jürima (Jürman(n)), 22.08.1887 Koigi v., Järvamaa – 15.08.1942 Kirovi obl.
I abiesimees (16.12.1924–14.06.1926)

Johannes Jürna, 30.06.1895 Rapla v., Harjumaa – 13.03.1930 Tallinn
Alates 03.04.1924 (Anton Mangmani asemel)

Kristjan (Christjan) Kaarna, 20.10.1882 Palupera v., Tartumaa – 01.01.1943 Karaganda, Kasahhi NSV
Töö- ja hoolekandeminister (21.11.1922–02.08.1923, 26.03.1924–23.07.1926)

Hugo Kaas, 02.05.1892 – 31.07.1941 Tartu (hukati)
Alates 09.04.1924 (Peeter Michelsoni asemel)
Tagandatud 17.05.1924, teda asendas Kristjan Saavo

Tõnis Kalbus, 04.12.1880 Tori v., Pärnumaa – 20.03.1942 Sosva laager, Svedlovski obl.
Sekretär (07.06.192310.06.1925), II abiesimees (10.06.–15.12.1925)
Kohtuminister (15.12.1925–23.07.1926)

Johann (Johan) Kana, 22.03.1882 Vana-Vändra v., Pärnumaa – 06.01.1934 Tallinn
Alates 28.10.1925 (Juhan Kuke asemel)

Mart (Vladimir) Kangur, 07.02.1903 Kohila v., Harjumaa – ?
Astus tagasi 29.02.1924, teda asendas Aleksander Erdman

Harald-Paul Keerdo, 04.04.1891 Tartu – 06.01.1950 Tallinn
Astus tagasi 29.02.1924, teda asendas Hans Tirusson

August Kerem, 11.10.1889 Karula v., Võrumaa – 28.05.1942 Sverdlovski vangla (hukati)
Põllutööminister (02.08.1923–15.12.1925)

Johann Kesküll, 24.06.1872 – 03.01.1924 Tallinn
Teda asendas 14.02.1924 Johannes Mürk

Eduard Kingsepp, 04.03.1899 – 07.03.1929 Tallinn
Alates 22.03.1924 (Jaan Tageli asemel)
Astus tagasi 25.04.1924, teda asendas Aleksander Liiber

Karl-Ferdinand Kornel, 25.08.1882 Lepistu v., Võrumaa – 19.09.1953 Irkutski obl.

Voldemar Krabi (Krabbi), 14.06.1893 Paide – ?
Alates 26.03.1926 (Aleksander Oinase asemel)

Johannes Krass, 11.10.1891 – 17.11.1989 Tartu
Alates 19.08.1924 (Alfred Küti asemel)

Gerhard Kress, 14.02.1894 Tallinn – 24.06.1936 Tallinn
Alates 29.09.1923 (Max Bocki asemel)
Astus tagasi 09.04.1924, teda asendas Axel de Vries

Gustav Kroon, 01.06.1872 Sinalepa v., Läänemaa – 04.06.1942 Vjatka laager, Kirovi obl.
Alates 25.07.1923 (Jüri Uluotsa asemel)

Martin Kru(u)semann (Kruusimaa), 10.11.1883 Sindi, Pärnumaa – ?

Alates 07.10.1925 (Aleksander Lensmani asemel)
Astus tagasi 07.11.1925, teda asendas Johann Ploompuu

Juhan (Johann, Johannnes) Kukk, 13.04.1885 Salla v., Virumaa – 04.12.1942 Kargopoli laager, Arhangelski obl.
Astus tagasi 28.10.1925, teda asendas Johan Kana
Riigivanem (21.12.1922–02.08.1923)

Boris Kumm, 01.09.1897 Pärnu – 21.11.1958 Tallinn
Alates 19.08.1924 (Jaak Nanilsoni asemel)
Tagandati 24.09.1924, teda asendas Jüri Visk

Jüri Kurul, 15.03.1872 Tõstamaa v., Pärnumaa – 05.07.1937 Tallinn
Alates 18.12.1924 (Georg Jürgensoni asemel)
Tagandatud 29.05.1925, teda asendas Aleksander Lensman

Aleksander Kärner, 08.02.1880 Maasi v., Saaremaa – 09.03.1942 Molotov (Perm)

Oskar Köster, 20.12.1890 Laimjala v., Saaremaa – 02.08.1941 Tallinn (hukati Nõuk. võim. poolt)
I abisekretär (07.06.1923–27.11.1924)

Alfred Kütt, 17.09.1894 Roela v., Virumaa – ?
Astus tagasi 19.08.1924, teda asendas Johannes Krass

Mihkel Laar, 1883 – ?
Alates 08.03.1924 (Jaan Migeri asemel)
Astus tagasi 22.03.1924, teda asendas Peeter Michelson

Mats Laarman(n), 08.02.1873 Kaarli v., Viljandimaa – 13.12.1964 Abja kn., Viljandi raj.

Johan Laidoner, 12.02.1884 Viiratsi v., Viljandimaa – 13.03.1953 Vladimir

Julius Lambot, 14.08.1866 Nehatu v., Harjumaa – 11.08.1941 Iru v., Harjumaa (hukati Nõuk. võim. poolt))
Alates 06.02.1926 (Ernst Constantin Webermani asemel)

Gustav Lange, 1863 – ?
Alates 04.06.1924 (Johannes Sillenbergi asemel)
Tagandatud 26.06.1924, teda asendas Elise Priks

Heinrich Laretei, 04.01.1892 Kaarli v., Viljandimaa – 03.04.1973 Stockholm
Põllutööminister (15.12.1925-23.07.1926)

Jaan Lattik, 22.10.1878 Karula v., Võrumaa – 27.06.1967 Stockholm
Astus tagasi 13.03.1926, teda asendas Aleksander Tenneberg
Haridusminister (15.12.1925–23.07.1926)

Johannes Lauristin (Juhan Madarik), 29.10.1899 Tallinn – 28.08.1941 Soome laht
Alates 07.06.1923 (Aleksander Mahlbergi asemel)
Langes välja 27.06.1923, teda asendas Aleksander Janson

Hans Leesment, 13.02.1873 Abja v., Pärnumaa – 26.08.1944 Tallinn
Alates 15.02.1926 (Jaan-Johann Bergmanni asemel)

Alice (Alise) Leevald (Levald, Stein-Anvelt), 20.10.1900 Vardi v., Harjumaa – 15.04.1991 Tallinn
Alates 18.02.1924 (Johannes Reeseni asemel)
Astus tagasi 22.03.1924, teda asendas Jaak Nanilson

Aleksander Lensman(n) (Leitmäe), 1890 Järvakandi v., Harjumaa – ?
Alates 29.05.1925 (Jüri Kuruli asemel)
Astus tagasi 07.10.1925, teda asendas Martin Kruusemann

Aleksander Liiber, 1884 Sõmerpalu v., Võrumaa – ?
Alates 25.04.1924 (Eduard Kingsepa asemel)
Tagandatud 17.05.1924, teda asendas Jaan Vaher

Oskar Karl Johann Liigand, 24.05.1874 Karksi v., Pärnumaa – 20.11.1940 Tõdva v., Harjumaa

Peeter Lindau, 03.10.1886 Kaisma v., Pärnumaa – ?
Alates 29.01.1925 (Jaan Veldi asemel)
Tagandatud 05.06.1925, teda asendas Hindrik Anto

Voldemar Linnamägi, 04.11.1881 Tallinn – ?

Paul-Eduard Luiga, 15.05.1875 Vana-Kuuste v., Tartumaa – 15.11.1941 Sverdlovski obl.
Alates 10.03.1924 (Victor Muti asemel)

Martin Luther, 26.04.1883 Tallinn – 12.03.1963 München
Astus tagasi 27.09.1923, teda asendas Max Bock

Eduard Luts, 1899 Karula v., Viljandimaa – 21.12.1942 Velikije Luki lähedal
Alates 22.03.1924 (Georg Abelsi asemel)
Astus tagasi 22.11.1924, teda asendas Aleksander Metusala

Juhan Albert Luur, 26.05.1883 Taali v., Pärnumaa – 04.09.1937 Tartu

Villem Maaker, 01.05.1891 Palivere v. Läänemaa – 29.10.1966 Norrköping, Rootsi

Aleksander Mahlberg, 1897 – 1937 NSV Liit (hukati)
Astus tagasi 07.06.1923, teda asendas Johannes Lauristin

Juhan Maksim, 19.12.1886 – 12.07.1941 Viljandi (hukati Saksa võimu poolt)
Alates 18.11.1924 (Johann Põleniku asemel)
Tagandatud 20.12.1924, teda asendas August Männikson

Anton Mangman, 10.01.1900 Väätsa v., Järvamaa – 04.11.1937 NSV Liit (hukati)
Alates 29.02.1924 (Aleksander Jansoni asemel)
Astus tagasi 03.04.1924, teda asendas Johannes Jürna

Märt (Mart) Martinson, 08.09.1890 Puiatu v., Viljandimaa – 09.03.1948 Viljandi

Mihkel Martna, 17.09.1860 Veltsa v., Läänemaa – 23.05.1934 Tallinn
II abiesimees(16.12.1924–10.06.1925)

Ernst Masik (Maasik), 01.12.1890 Helme v., Viljandimaa – 18.12.1949 Tavda, Sverdlovski obl.
Alates 05.10.1925 (Johannes Gutmani asemel)

Johann(es) Meier (Meyer), 24.04.1858 Puhja v., Tartumaa – 15.04.1945 Adlershorst, Saksamaa
Astus tagasi 07.06.1923, teda asendas Carl Schilling

Aleksander Metusala, 1891 – ?
Alates 22.11.1924 (Eduard Lutsu asemel)

Peeter Michelson, 1891 Kirepi v., Tartumaa – ?
Alates 22.03.1924 (Mihkel Laari asemel)
Tagandatud 09.04.1924, teda asendas Hugo Kaas

Jaan Miger (Migger), 30.01.1859 Tarvastu v., Viljandimaa – 03.09.1940 Tartu
Alates 29.02.1924 (Hendrik Alliku asemel)
Astus tagasi 08.03.1924, teda asendas Mihkel Laar

Hans Mitt, 10.12.1884 Voltveti v., Pärnumaa – 27.01.1968
Alates 07.11.1924 (Christjan Arro asemel)
Astus tagasi 24.11.1924, teda asendas Jaan Nuut

Ernst (Enn) Martinson (Murdmaa), 21.12.1874 Käru v., Pärnumaa – 09.01.1957 Tallinn

Juhan Must, 1862 Sangaste v., Tartumaa - ?
Alates 12.04.1924 (Peeter Palovere asemel)
Astus tagasi 25.04.1924, teda asendas Eduard Peterson

Victor (Viktor) Johann Mutt, 25.05.1886 Tuhalaane v., Viljandimaa – 30.04.1942 Kirovi vangla (hukati)
Astus tagasi 10.03.1924, teda asendas Paul- Eduard Luiga

August Männikson, 1889 – ?
Alates 20.12.1924 (Juhan Maksimi asemel)
Astus tagasi 31.12.1924, teda asendas Arnold Ehrstein

Johannes Märtson, 25.08.1868 Lõve v., Viljandimaa – 09.01.1935 Tõrva

August Mühlberg, 1888 Kabala v., – ?
Alates 09.04.1924 (Oskar Sepre asemel)
Tagandatud 17.05.1924, teda asendas Johannes Sillenberg

Johannes Mürk, 17.08.1874 Vana-Põltsamaa v., Viljandimaa – 21.07.1946 Malmö, Rootsi
Alates 14.02.1924 (Johann Keskülli asemel)

Jaak Nanilson, 1880 – 16.08.1924 Abja lähedal (mõrvati)
Alates 22.03.1924 (Alice Leevaldi asemel)
Teda asendas 19.08.1924 Boris Kumm

Mihkel Neps, 19.09.1890 Lümanda v., Saaremaa – 21.03.1937 Kuressaare
Alates 14.09.1925 (Peeter Jakobsoni asemel)
Astus tagasi 15.01.1926, teda asendas Kirill Ulk

Jaan Nuut, 1874 Tori v., Pärnumaa – ?
Alates 24.11.1924 (Hans Mitti asemel)
Astus tagasi 24.04.1925, teda asendas Peeter Järve

Andres Nõmme, 30.03.1864 Torma v., Tartumaa – 27.04.1935 Mustvee
Alates 26.05.1924 (Rudolf Pächteri asemel)
Tagandatud 26.06.1924, teda asendas Paul Tamm

Aleksander Oinas, 28.12.1887 Tartu – 03.03.1942 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.
Astus tagasi 26.03.1926, teda asendas Voldemar Krabi

Benedikt Oskar (Tasuja) Oja, 05.08.1888 Kuivajõe v., Harjumaa – 1946 Leningradi vangla
Alates 18.07.1923 (Arnold Schulbachi asemel)

Alma Ostra-Oinas (Anvelt), 16.09.1886 Vastse-Kuuste v., Tartumaa – 02.11.1960 Inta, Arhangelski obl.
Alates 03.10.1925 (Mihkel Jansoni asemel)

Hindrik Ostrat, 21.05.1871 Kudina v., Tartumaa – 1940

Peeter Palovere, 1872 – ?
Alates 22.03.1924 (Hans Tirussoni asemel)
Astus tagasi 12.04.1924, teda asendas Juhan Must

Anton Palvadre, 25.03.1886, Sangaste v., Tartumaa – 16.01.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.
Astus tagasi 24.12.1923, teda asendas Peeter Schütz

Eduard Parts, 1899 Vana-Kariste v., Viljandimaa – ?
Alates 05.04.1924 (Aleksander Erdmani asemel)
Tagandatud 17.05.1924, teda asendas Johanna Andreesen

Rudolf Penno, 12.05.1896 Undla v., Virumaa – 25.11.1951 Stockholm, Rootsi

Eduard Peterson, 1892 – ?
Alates 25.04.1924 (Juhan Musta asemel)

Jaan Piiskar, 11.02.1883 Vastemõisa v., Viljandimaa – 19.12.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl.
II abisekretär (27.11.1924–22.06.1926)

Mihkel Pikkur (Pikkor), 13.03.1896 Voltveti v., Pärnumaa – 06.01.1943 Velikije Luki (lahingus)
Alates 01.10.1924 (Jüri Viski asemel)
Tagandatud 14.11.1924, teda asendas Johann Põlenik

Johann Ploompuu, 04.08.1867 Kiiu v., Harjumaa – 11.12.1943 Harku v., Harjumaa
Alates 10.11.1925 (Martin Kruusemanni asemel)

Theodor Pool, 08.12.1890 Tori v., Pärnumaa – 25.08.1942 Sverdlovsk (hukati)

Aleksander Porman(n) (Paikre), 30.12.1871 Lehtse v., Järvamaa – 02.08.1955 Tapa

Elise (Liisa) Priks, 09.01.1890 Laeva v., Tartumaa – 14.11.1943 Moskva
Alates 26.06.1924 (Gustav Lange asemel)
Tagandatud 22.11.1924, teda asendas Kristjan Raudsepp

Johann Põlenik, 1889 Pärnu – ?
Alates 14.11.1924 (Mihkel Pikkuri asemel)
Astus tagasi 18.11.1924, teda asendas Juhan Maksim

Rudolf Pächter (Pehtla), 27.08.1883 – ?
Alates 17.05.1924 (Eduard Tiimani asemel)
Astus tagasi 26.05.1924, teda asendas Andres Nõmme

Rudolf Pälson, 24.06.1900 Kudina v., Tartumaa – 07.12.1924 Tallinn
Astus tagasi 22.03.1924, teda asendas Adolf Zillmer

Otto-Rudolf Pärlin, 14.08.1887 Torma v., Tartumaa – 18.08.1964 Tartu

Konstantin Päts, 23.02.1874 Tahkuranna v., Pärnumaa – 18.01.1956 Buraševo, Kalinini obl.
Riigivanem (02.08.1923–26.03.1924)

Aleksander Leopold Raudkepp, 16.03.1877 Ambla v., Järvamaa – 1948 Saksamaa
II abiesimees (07.03.1923–27.11.1924), I abisekretär (10.06.1925–14.06.1926)

Kristjan Raudsepp, 1880 – ?
Alates 22.11.1924 (Elise Priksi asemel)

Jaan Rea, 30.06.1896 Seli v., Pärnumaa – 1937 NSV Liit (hukati)
Astus tagasi 20.05.1924, teda asendas Jaan Velt

Johannes Reesen, 01.02.1900 Puiatu v., Viljandimaa – 1938 NSV Liit
Astus tagasi 18.02.1924, teda asendas Alice Leevald

August Rei, 22.03.1886 Pilistvere v., Viljandimaa – 29.03.1963 Stockholm, Rootsi
Esimees (09.06.1925–14.06.1926)

Johan Reichman, 13.05.1879 Tarvastu v., Viljandimaa – 05.03.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.
Astus tagasi 15.10.1923, teda asendas Jaan Soots

Jaak Reichmann, 28.05.1874 Tarvastu v., Viljandimaa – 01.05.1945 Tallinna vangla (hukkus)
Astus tagasi 19.11.1923, teda asendas Johannes Gutman

Aleksander Reinson, 29.05.1890 Tartu – 13.10.1975
Alates 18.02.1924 (Rudolf Veirami asemel)
Astus tagasi 08.03.1924, teda asendas Jaan Tagel

Aleksander Rimmel, 1888 Võlla v., Pärnumaa - ?
Alates 05.06.1924 (Johanna Andreeseni asemel)
Tagandatud 22.11.1924, teda asendas Georg Jürgenson

Johan-Oskar Rütli, 19.12.1871 Ahja v., Tartumaa – 24.07.1949 Augsburg, Saksamaa
Astus tagasi 24.01.1924, teda asendas Juhan Sepp

Kristjan Saavo, 1878 Luunja v., Tartumaa – ?
Alates 17.05.1924 (Hugo Kaasi asemel)

Carl Schilling, 21.10.1872 Kalvi v., Virumaa – 08.10.1941 Schweinfurth, Saksamaa
Alates 07.06.1923 (Johann Meieri asemel)

Arnold Paul Schulbach (Süvalep), 18.04.1888 Avinurme v., Tartumaa – 23.06.1968 Tallinn
Alates 09.07.1923 (Fritz Suiti asemel)
Astus tagasi 18.07.1923, teda asndas Benedikt Oskar Oja

Peeter Schütz, 29.06.1877 Hummuli v., Viljandimaa – ?
Alates 24.12.1923 (Anton Palvadre asemel)

Ivan Seljugin, 27.05.1886 Pihkva kub. – 1926

Juhan (Johan) Sepp, 05.06.1884 Pati v., Pärnumaa – 18.08.1953 New York
Alates 24.01.1924 (Johan-Oskar Rütli asemel)

Oskar Sepre, 20.05.1900 Kabala v., Viljandimaa – 23.11.1965 Tallinn
Alates 10.03.1924 (Hans Heidemanni asemel)
Langes välja 09.04.1924, teda asendas August Mühlberg

Sergei Shtsherbakov, 1871 Irboska – 1937

August Voldemar Siiak, 07.02.1878 Vohnja v., Virumaa
Alates 23.03.1926 (Konstantin Tamm-Stammi asemel)

Johannes Sillenberg, 29.09.1890 Puurmani v., Tartumaa – 27.06.1978
Alates 17.05.1924 (August Mühlbergi asemel)
Astus tagasi 04.06.1924, teda asendas Gustav Lange

Jegor (Georgi) Solovjov, 19.11.1871 Vasknarva v., Virumaa – 29.01.1942 Gorki obl.

Hans Soots, 10.07.1886 Polli v., Viljandimaa – 04.06.1937 Pöögle v., Viljandimaa
Astus tagasi 08.10.1923, teda asendas Jaan Eigo

Jaan Soots, 12.03.1880 Helme v., Viljandimaa – 06.02.1942 Solikamsk
Alates 15.10.1923 (Johan Reichmani asemel)
I abiesimees (27.11.–16.12.1924)
Sõjaminister (21.11.1922–02.08.1923, 16.12.1924–23.07.1926)

Otto August Strandman, 30.11.1875 Undla v., Virumaa – 16.02.1941 Kadrina
Välisminister (26.03.1924-14.05.1924), rahaminister (14.05.1924-16.12.1924)

Fritz (Priit) Suit, 15.03.1881 Tartu – 20.04.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)
Astus tagasi 09.07.1923, teda asendas Arnold Paul Schulbach

Adolf Zil(l)mer, 1892 Vaabina v., Võrumaa – 16.03.1936 Tallinn
Alates 22.03.1924 (Rudolf Pälsoni asemel)
Astus tagasi 09.04.1924, teda asendas Eduard Tiiman

Johannes-Friedrich Zimmermann, 10.05.1882 Pajusi v., Viljandimaa – 24.08.1942 Sverdlovsk (hukati)
II abiesimees (18.12.1925–18.02.1926)

Jaan Tagel, 1886 Vastseliina v., Võrumaa – ?
Alates 08.03.1924 (Aleksander Reinsoni asemel)
Astus tagasi 22.03.1924, teda asendas Eduard Kingsepp

Theodor Tallmeister, 09.04.1889 Tartu – 03.02.1947 Uppsala

Aleksander Tamm, 05.03.1868 Tallinn – 03.08.1950 Tallinn

Karl Tamm, 26.08.1872 Vaimastvere v., Tartumaa – 22.05.1940 Uus-Auvere v., Virumaa

Paul Tamm, 10.09.1900 Avinurme v., Tartumaa – ?
Alates 26.06.1924 (Andres Nõmme asemel)
Astus tagasi 01.10.1924, teda asendas Peeter Jakobson

Konstantin Tamm-Stamm, 14.05.1868 Kroonlinn – 27.07.1937 Tartu
Alates 18.03.1926 (Aleksander Tennebergi asemel)
Astus tagasi 23.03.1926, teda asendas August Voldemar Siiak

Jaan Teemant, 24.09.1872 Vigala v., Läänemaa – 24.07.1941 Tallinn
Riigivanem (15.12.1925-23.07.1926)

Jaan Teetsov, 20.02.1884 Penuja v., Pärnumaa – 08.02.1942 Sverdlovski obl.

Aleksander Tenneberg, 17.11.1879 Rakvere v., Virumaa – ?
Alates 13.03.1926 (Jaan Lattiku asemel)
Astus tagasi 18.03.1926, teda asendas Konstantin Tamm-Stamm

Eduard Tiiman, 1888 – ?
Alates 09.04.1924 (Adolf Zillmeri asemel)
Tagandatud 17.05.1924, teda asendas Rudolf Pächter

Jaan Tiks, 16.12.1887 Viljandi – 14.05.1942 Suure-Jaani

Hans Tirusson, 1884 Tarvastu v., Viljandimaa – ?
Alates 29.02.1924 (Harald-Paul Keerdo asemel)
Astus tagasi 22.03.1924, teda asendas Peeter Palovere

Jaan Tomp, 10.09.1894 Tuhalaane v., Viljandimaa – 14.11.1924 Tallinn (hukati)
Astus tagasi 29.02.1924, teda asendas Georg Abels

Kustas Tonkmann, 01.07.1882 Vaikna v., Läänemaa – 13.08.1942 Sverdlovski obl. (hukati)

Peeter Treiberg (Tarvel), 11.07.1894 Vihula v., Virumaa – 19.10.1953 Omsk
Astus tagasi 31.03.1924, teda asendas August Vomm

Artur Tupits, 08.10.1892 Puurmani v., Tartumaa – 28.10.1941 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.

Jaan Tõnisson, 22.12.1868 Viljandi v., Viljandimaa – (surmaotsus 02.07.1941 Tallinnas)
Esimees (07.06.1923–27.05.1925)

Johannes-Heinrich Uibopuu, 29.01.1886 Vana-Antsla v., Võrumaa – 04.02.1986 Tallinn

Kirill Ulk, 1886 Pärsamaa v., Saaremaa – ?
Alates 15.01.1926 (Mihkel Nepsi asemel)

Jüri Uluots, 13.01.1890 Kirbla v., Läänemaa – 09.01.1945 Stockholm, Rootsi
Astus tagasi 25.07.1923, teda asendas Gustav Kroon

Jaan Vaher, 1871 – ?
Alates 17.05.1924 (Aleksander Liiberi asemel)
Astus tagasi 04.06.1924, teda asendas Eduard Brok

Jaan Vain, 14.11.1886 Kõo v., Viljandimaa – 03.1942
II abisekretär (07.06.1923–27.11.1924)

Ernst Constantin Weberman(n), 14.03.1885 Haljala khk., Virumaa – 21.12.1940 Tallinn
Astus tagasi 06.02.1926, teda asendas Julius Lambot
Kaubandus-tööstusminister (12.01.–23.07.1926)

Rudolf Veiram, 1885 Illuka v., Virumaa – 1941 NSV Liit
Astus tagasi 18.02.1924, teda asendas Aleksander Reinson

Jaan Velt, 26.02.1898 Kaarli v., Viljandimaa – 24.04.1925 Tallinn (hukati 1. dets. mässust osavõtnuna)
Alates 20.05.1924 (Jaan Rea asemel)
Tagandatud 29.01.1925, teda asendas Peeter Lindau

Jakob Westholm (Vestholm), 11.05.1877 Palmse v., Virumaa – 09.03.1935 Tallinn
Alates 25.10.1924 (Anton Tõnis Jürgensteini asemel)

Karl Johannes Virma, 17.03.1879 Tallinn – 19.11.1942 Kirovi vangla
I abiesimees (07.06.1923–27.11.1924), II abiesimees (27.11.–16.12.1924)
Teedeminister (16.12.1924–15.12.1925)

Jüri Visk, 01.01.1885 Hal(l)inga v., Pärnumaa – 30.08.1957 Sauga kn., Pärnu raj.
Alates 24.09.1924 (Boris Kummi asemel)
Tagandatud 01.10.1924, teda asendas Mihkel Pikkur

Jüri Voiman, 22.05.1896 Vaimastvere v., Tartumaa – 26.05.1942 Kirov

August Vomm, 13.05.1893 Taevere v., Viljandimaa – 1941 Vastsemõisa v., Viljandimaa (mõrvati)
Alates 31.03.1924 (Peeter Treibergi asemel)

Axel de Vries, 04.06.1892 Preedi m., Järvamaa – 24.01.1963 Bonn
Alates 09.04.1924 (Gerhard Kressi asemel)


< tagasi