< tagasi MEIE PARLAMENT JA AEG

EEESTIMAA KUBERMANGU AJUTISE MAANÕUKOGU LIIKMED

ESIMEHED


Artur Vallner, 18.10.1887 Tallinn – 1939 NSVL
Esimees (14.07.1917-25.10.1917)
Heideti välja 05.02.1919

Otto August Strandman, 30.11.1875 Undla v. Virumaa – 16.02.1941 Kadrina
Esimees (25.10.1917-27.11.1918)

Ado (Aadu) Birk, 14.11.1883 Tarvastu v., Viljandimaa – 02.02.1942, Sosva laager, Sverdlovski obl.
Ajutine sekretär (14.07.1917 – 27.07.1917), esimees (24.11.1918-03.02.1919)

Kaarel (Karl) Parts, 05.06.1873 Arula v., Tartumaa – 05.12.1940 (hukkus vangistuses)
Esimees (03.02.1919 – 23.04.1919)


LIIKMED


Juhan (Johan) Mihkel Ainson, 01.07.1873 Holstre v., Viljandimaa - ?? 1962 Saksamaa

Jaan Anvelt, 18.04.1884 Võisiku v., Viljandimaa – 11.12.1937 NSVL
Heideti välja 05.02.1919

Christian Arro, 25.01.1885 Polli v., Viljandimaa - 21.04.1942 Sverdlovsk

Karl Ast, 19.02.1886 Orava v., Võrumaa – 09.07.1971 New York
Sekretär (27.11.1918-23.04.1919)


Eduard Georg Aule, 28.12.1878 Kabala mõis, Viljandimaa – 07.03. 1947 Goslar, Saksamaa


Astus tagasi 20.11.1918, teda asendas Jüri Parik

Karl August Baars, 13.03.1875 I(i)gaste mõis, Tartumaa - 27.02.1942 Kirovi obl
.I abiesimees (27.11.1918-03.02.1919)

Max Woldemar Gustav Ed. Bock, 16.04.1885 Tallinn – 29.04.1948 Reichholzried, Saksamaa

Aleksander Ennemuist, 23.01.1890 Lõve v., Viljandimaa – 12.04.1975 Kehra, Harjumaa (Foto: Viljandi museum)


Karl Theodor Grau, 31.10.1884 Soosaare v., Viljandimaa – 18.08.1952, Augsburg, Saksamaa

Jüri Jaakson, 16.01.1870 Uue-Võidu v., Viljandimaa – 20.04.1942 Sosva, Sverdlovski obl.
I abiesimees (25.10.1917-27.11.1918)

Juhan Ja(a)nuson, 28.10.1894 Karksi v., Viljandimaa – 17.01.1967 Tallinn (Foto: Viljandi museum)

Rudolf Jaska, 05.12.1891 Mäksa v., Tartumaa – 22.04.1974 Tartu
Sekretäri I abi (27.07.1917-25.10.1917)


Peet Johanson, 21.02.1881 Sürgavere v., Viljandimaa – 1939 Saksamaa

Juhan Kalm, 19.03.1884 Saadjärve v., Tartumaa – 17.07.1953 Kanada

Eduard Kansa (Kansman), 10.10.1887 Paldiski – 02.01.1946 Haapsalu (Foto: H. Allandi erakogu)

Herman(n) Kask, ?? Salla v., Virumaa – 16.02.1918
Sekretäri II abi (27.07.1917-25.10.1917), sekretär (25.10.1917-16.02.1918)
Pärast surma asendas teda Mart Meos


Mart Kiirats, 06.01.1884 Tõstamaa v., Pärnumaa – 16.11.1956 Vändra
Sekretär (27.07.1917-25.10.1917)

August Kohver (Koffer), 01.01.1889 Vana-Kariste v., Võrumaa – 19.08.1942, Ussolje laager, Permi obl.

Ivan (Johann, Joann) Koort, 1871, Leisi v. – 08.06.1931 Leisi v. Saaremaa (Foto: Saaremaa museum)

Hans Johannes Kruus, 22.10.1891 Tartu – 30.06.1976 Tallinn


Juhan (Johan) Kukk, 13.04.1885 Salla v., Virumaa – 04.12.1942 Kargopoli laager, Arhangelski obl.

Andres Kurrikoff, 29.10.1863 Pärsti v., Viljandimaa – 13.08.1925. Pärsti v. (Foto: Viljandi museum)

Juhan Kurvits, 13.01.1895 – 28.03.1953 Chicago

Timotheus (Timofei) Kuusik, 05.01.1863 Muhu v.  – 14.05.1940 Tallinn


Hugo Jakob Kuusner, 19.03.1887 Pärnu – 23.03.1942 Tavda, Sverdlovski obl.
Alates 13.09.1917

Jaan Kärner, 27.05.1891 Kirepi v., Tartumaa – 03.04.1958 Tartu

Nikolai Köstner, 26.03.1889 Luunja v., Tartumaa – 17.02.1959 Kairo
I abiesimees, 25.10.1917-27.11.1918

Juhan (Johannes) Lasn, 29.02.1861 Sauga v., Pärnumaa – 07.01.1930 Pärnu


Tiido Laur(i), 31.12.1882 Kohtla v., Virumaa – 01.08.1930 Tallinn

Anna Leetsmann, 12.10.1888 Kalvi v., Virumaa – 1942 NSVL
Heideti välja 05.02.1919

Johannes Lehman (Leemann), 12.12.1872 Pajusi v., Viljandimaa - ??
Alates 26.11.1918 (Foto: Eesti Filmiarhiiv)

Villem Maasik, 1883 Vastseliina khk., Võrumaa - 03.09.1919 Irboska
Tööosakonna juhataja (02.08.1917-25.10.1917), töö- ja hooldeosakonna juhataja (25.10.1917-24.02.1918), töö- ja hoolekandeminister (24.02.1918-12.11.1918)


Mihkel Martna, 17.09.1860 Veltsa v., Läänemaa – 23.05.1934 Tallinn
Astus tagasi 26.11.1918

Mart (Märt) Meos, 16.01.1881 Tarvastu v., Viljandimaa – 06.03.1966 Viljandi
Alates 27.11.1918

Volrad Friedrich Mikkelsaar, 22.12.1886 Linnamäe v., Võrumaa – 05.03.1930 Taagepera v., Valgamaa

Victor Alexander Woldemar Neggo (Neggu), 24.12.1890 Kuressaare – 15.06.1942 Permi obl.
Sekretäri II abi (25.10.1917-27.11.1918), sekretäri I abi (27.11.1918-03.02.1919)


Aleksander Oinas, 28.12.1887 Tartu – 03.03.1942 Ussolje laager, Permi obl.
Alates 26.11.1918Alates 26.11.1918

Alma Ostra-Oinas (Anvelt), 16.09.1886 Vastse-Kuuste v, Tartumaa – 02.11.1960 Inta, Arhangelski obl.
Alates 20.11.1918

Aleksei (Ado) Palm, 10.02.1887 Velise v., Läänemaa – 12.02.1942 Niżni Baskuntšak, Astrahani obl.

Jüri Parik, 16.04.1889 Uue-Võidu v., Viljandimaa – 21.05.1929 Tallinn
Sekretäri I abi (03.02.1919-23.04.1919)
Alates 26.11.1918


Ants (Anton) (Hans) Piip, 28.02.1884 Tuhalaane v., Viljandimaa – 01.10.1942 Nõrobi laager, Permi obl.

Aleksander Podrätshik, 04.05.1888, Konguta v., Tartumaa.– 08.02.1921 Pärnu

Peeter Siegfried Nikolaus Põld, 12.07.1878, Puru v., Virumaa – 01.09.1930 Tartulates 26.11.1918
Haridusosakonna juhataja (02.08.1917-24.02.1918), haridusminister (24.02.1918-27.11.1918), II abiesimees (03.02.1919-23.04.1919).

Konstantin Päts, 23.02.1874 Tahkuranna v., Pärnumaa – 18.01.1956 Buraševo, Kalinini obl.
Maavalitsuse esimees ja administratiivosakonna juhataja (25.10.1917 – 24.02. 1918), esimees, siseminister (24.02.1918-12.11.1918), kaubandus- ja tööstusminister (24.02.1918-12.11.1918), peaminister, siseminister (12.11.1918-27.11.1918), peaminister, sõjaminister (27.11.1918-09.05.1919)


Hans Pöhl, 15.08.1876 Sutlepa v., Läänemaa – 22.01.1930 Tallinn
Rootsi rahvusminister (11.12.1918-09.05.1919)

Hans Pöögelmann, 30.12.1875 Aidu v., Viljandimaa – 27.01.1938 NSVL. Heideti välja 05.02.1919

Jaan Raamot, 09.08.1873 Vigala v., Läänemaa – 05.01.1927 Jäneda, Järvamaa
Maavalitsuse üleüldine juhataja (03.08.1917-25.10.1917), põllumajanduse osakonna juhataja (25.10.1917-24.02.1918), põllutöö- ja toitlusminister (24.02.1918-27.11.1918), toitlusminister (27.11.1918-06.02.1919)

Hugo Viktor Paul Raudsepp, 10.07.1883 Vaimastvere v., Tartumaa – 16.09.1952 Taišet, Irkutski obl.
Sekretäri I abi (25.10.1917-27.11.1918), sekretäri II abi (27.11.1918-23.04.1919)


(Foto puudub)

Hugo Karl Ferdinand Reiman, 09.01.1887 Tartu – 13.01.1957 Tallinn
Astus tagasi 26.11.1918, teda asendas A. Oinas (Foto: Eesti Rahvusraamatukogu arhiiv)

Julius Eduard Reintam, 27.01.1883 Kernu v., Harjumaa – 03.07.1965 Nissi v., Harjumaa (Foto: perekond Reintamite arhiiv)

Hans Ri(i)berg, 1871 Luiste v., Läänemaa - ??

Ants (Hans Reinhold) Roos, 06.04.1885 Paide – 11.04.1962 New York


Karl Saral, 05.02.1880 Kuigatsi v., Tartumaa - 16.06.1942 Krivošeino raj., Tomski obl.
II abiesimees (27.11.1918-03.02.1919)

Julius Friedrich Seljamaa, 08.04.1883 Sindi v., Pärnumaa – 17.06.1936 Tallinn
Ajutine sekretär (14.07.1917-27.07.1917), I abiesimees (03.02.1919-23.04.1919)

Jaan Sihver, 30.04.1879 Vana-Tänassilma v. Viljandimaa – 28.11. 1918 Narva lähedal
Heideti välja 05.02.1919 (postuumselt)

Jaan Teemant, 24.09.1872 Vigala v., Läänemaa – 24.07.1941 Tallinn
I abiesimees (27.07.1917-25.10.1917)


(Foto puudub)

Jaan Treial, 31.01.1896 Vara v., Tartumaa – 11.01.1918
Pärast surma asendas teda A. Ostra Oinas

Jaan Tõnisson, 22.12.1868 Viljandi v., Viljandimaa – (surmaotsus 02.07.1941)
Portfellita minister (12.11.1918-27.11.1918), täisvoliline minister välismaal (27.11.1918-09.05.1919)

Aleksander Veiler, 16.03.1887 Aleksandri v., Harjumaa – 17.10.1950 Toronto

Jüri Vilms, 13.03.1889 Kabala v., Viljandimaa – 13.04. Helsingi
II abiesimees (27.07.1917-25.10.1917)


Karl Johannes Virma, 17.03.1879 Tallinn – 19.11.1942 Kirovi obl.

Jaak Ümarik, 18.01.1891 Tuhalaane v., Viljandimaa – 04.11.1981 Tallinn


< tagasi