Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud

 

Hannes Starkopfi skulptuurinäitus Rahvusraamatukogus

05.09.2017

Kolmapäeval, 6. septembril kell 16 on Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis Hannes Starkopfi skulptuurinäituse „Under Protection“ avamine.


Näitus tutvustab läbilõiget skulptor Hannes Starkopfi viimaste aastate loomingust. Eksponeeritud on nii vanemaid töid, kus näha plastikfiguure, puitu ja teisi materjale, kui ka uuemaid taieseid, kus peamiselt kasutatud graniiti ja pronksi.


Hannes Starkopf (s. 1965) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias skulptuuri eriala aastal 1991. Tal on olnud isikunäitusi peamiselt Eestis, osalenud grupinäitustel ja skulptuurisümpoosiumitel üle maailma. Hannes Starkopf on ka Eesti Kunstiakadeemia pikaaegne õppejõud ning aktiivne Eesti Kunstnike Liidu liige. Tema looming on mitmekülgne, olles inspireeritud realismist kuni popkunstini.


Hannes Starkopfi skulptuure on näha Eesti avalikus ruumis. Neid leidub nii parkides, kaubanduskeskustes kui ka koolides. 1988. aastal taastas kunstnik oma vanaisa Anton Starkopfi loodud Vabadussõja monumendid Amblas ja Türil. Tuntumad teosed on Gustav Adolfi Gümnaasiumi skulptuurikonkursil võitnud töö „Ingel“, „Istub“ Kuressaare keskväljakul, „Südamlik puri“ Pirita Selveris, „Aqua I ja II“ Tallink SPA Hotellis jpt.
Näitus on avatud 26. septembrini.

Lisainfo:
Lea Hein, Rahvusraamatukogu näituste osakonna projektijuht, Lea.Hein@nlib.ee, tel. 630 7148


Krõõt Mõttus, Rahvusraamatukogu kommunikatsioonispetsialist, Kroot.Mottus@nlib.ee, tel. 5817 4399
 


 digitaalarhiiv digar