E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

---

Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

Oleme avatud E-R 10-20 ja L 12-19
21.12 10-15, 23.12 10-17;  24.12-03.01 suletud

Raamatuid saab tagastada Endla tn 3 E-P 7-22

Lugejaks registreerimine

?Miks ma peaksin registreeruma?

 

  • Registreeritud lugejal on lugejaõigusi tõendavaks dokumendiks raamatukogukaart või ID-kaart. Raamatukogu ühekordsel külastamisel saab külastaja kleepmärgi.
  • Lugejaks registreerumine on tasuta.
  • Elektrooniliselt ID-kaardi või Mobiil-IDga registreerudes on vaja kehtivaid sertifikaate ja PIN-koode registreerimisavalduse digitaalseks allkirjastamiseks (vt. ka: www.id.ee www.mobiil.id.ee).
  • Nimeline raamatukogukaart ja elektrooniliselt ID-kaardi või Mobiil-IDga registreerimine tagab sissepääsu raamatukokku ja annab õiguse kasutada kõiki raamatukoguteenuseid. Teavikuid saab koju laenata alates 18. eluaastast.
  • Ilma digitaalallkirjata veebis registreerudes saab lugeja võimaluse kasutada e-teenuseid ja andmebaaside isikustatud teenuseid. Piiratud juurdepääsuga andmebaase väljaspool raamatukogu kasutada ei saa.

 Lugejaks registreerimine 

Lugejaks registreerimisel saate salasõna, mis tagab Teie isikuandmete ja laenutuste turvalisuse. Kui olete salasõna unustanud või soovite salasõna  vahetada,  samuti kontrollida ja muuta oma kontaktandmeid, siis palume kasutada kodulehel linki logi sisse.  Salasõna on võimalik muuta ka e-kataloogis ESTER (Minu ESTER). 
 
Raamatukogukaarti või ID-kaarti tohib kasutada ainult selle omanik. Kaardi kadumisest palume teatada kohe info ja registratuuri telefonil 630 7611 või e-posti aadressil registratuur at nlib dot ee
 
Ühekordse külastaja kleepmärgiga  saab kasutada avariiulite trükiseid, katalooge ja andmebaase ning külastada näitusi.
 
Vaata ka:
Lugejaks registreerimise videojuhend
Eesti Rahvusraamatukogu kasutuseeskiri
Eesti Rahvusraamatukogu kasutuseeskiri vene keeles