E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

---

Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

Oleme avatud E-R 10-20 ja L 12-19
Raamatuid saab tagastada Endla tn 3 E-P 7-22

Veebipood

Tere tulemast Rahvusraamatukogu veebipoodi!

Selle lehe kaudu saate osta Rahvusraamatukogu trükiseid ja meeneid.

Ajalugu | Bibliograafiad | Infoteadused, raamatukogundus
Kalendrid, postkaardid | Kartograafia, kaardid | Kunst, muusika | Meened
 Riigikogu väljaanded | Varia | Ajakirja "Raamatukogu" tellimine

 

Raamatukogu UUS! 10.08.2015 - Raamatukogu 3/2015
Raamatukogu on erialaajakiri, mis ilmub 6 korda aastas ja on eelkõige suunatud raamatukoguhoidjatele aga ka kõikidele teistele, kes tunnevad huvi raamatukogude tegemiste ja seal toimuva vastu nii Eestis kui ka mujal maailmas.
Seekordse numbri avaveerus tutvustab Krista Visas koostöölepingut, mille Eesti, Läti ja Leedu raamatukoguhoidjate ühing sõlmisid aasta algul.
Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia infohariduse osakonna kolimisest Viljandist Tartusse on möödunud kaks aastat. Krista Lepik vahendab uudiseid muutustest infokorralduse, eeskätt raamatukogunduse õpetamisel.
„Me veame oma lugejaid alt,” hoiatab Kaie Holm, kellele on jäänud silma raamatukogud, kus eiratakse kõige lihtsamaid tööpõhimõtteid. Rohke pildimaterjali abil viitab ta konkreetsetele eksimustele.
Muusika-aasta rubriigis saab sõna 20 aastat Eesti Filharmoonia Kammerkoori noodikogu eest hoolitsenud Viive Valper, kes tutvustab meile seni tundmata peitvara – orkestrite, kooride ja ooperiteatrite noodikogusid...
Rohkem infot vaata ajakirja kodulehelt. Telli ajakiri Raamatukogu.

 


UUS! 11.06.2015 - Riigikogu Toimetiste (RiTo) uus number uurib põhiteemana Eesti tööjõuturu ja haridussüsteemi suhteid. Ajakiri ilmub esmakordselt täielikult värvitrükis ning uuenenud on ka selle struktuur.
Uus on rubriik “Fookus”, kus on esile tõstetud ajakirja keskne teema. RiTo nr 31 peateema kirjatükid räägivad töövõimereformi esimestest õppetundidest, Eesti kõrgkoolide vilistlaste toimetulekust tööjõuturul, võimalikest tehnoloogilistest arengutest Eesti tööstuses ning õpetajahariduse perspektiividest ...

TELLI SIIN

 


UUS! 11.06.2015 - Eesti pagulaskunst Rahvusraamatukogus
Koostajad / Compiled by Jüri Hain, Lea Hein
Teksti autor / Text by Jüri Hain
Eesti Rahvusraamatukogu varamu sarjas ilmunud kataloog tutvustab Rahvusraamatukogu pagulaskunsti kogu. Kogus on ligi 25 eesti kunstniku enam kui 150 kunstiteost, mille põhiosa moodustavad maalid, akvarellid ja joonistused.
Siin leidub mitme maalija töid, kes tõusid nimekate tegevkunstnike hulka juba sõjaeelses Eestis ning jätkasid loomingut edukalt ka võõrsil. Näiteks on esindatud kolm suurnime, kes kõik on lõpetanud sõjaeelse Eesti oluliseima kunstiõppeasutuse – Kõrgema Kunstikooli Pallas: Eerik Haamer (1908–1994), Juhan Nõmmik (1902–1975), Endel Kõks (1912–1983) ...

TELLI SIIN

 


errb Eesti retrospektiivne rahvusbibliograafia. 4 köidet
Koostanud Anne Ainz (üldjuht)
Toimetanud Leili Tenno (peatoimetaja
“Eestikeelne raamat 1918-1940” on jätk eesti retrospektiivse rahvusbibliograafia köidetele “Eestikeelne raamat 1525-1850”, “Eestikeelne raamat 1851-1900” ja “Eestikeelne raamat 1901-1917”. Nimestikus on 28 120 raamatu ja jätkväljaande kirjet. Valiku põhimõtted järgivad varasemate eesti retrospektiivse rahvusbibliograafia köidete tava, kuid lisaks raamatutele on registreeritud ka sel ajavahemikul ilmunud aastaraamatud, toimetised jt. jätkväljaanded, sest neid ei sisalda nimestik “Eestikeelne ajakirjandus 1766-1940”.
Bibliograafial on nime-, pealkirja-, koha- ja organisatsioonide register.
Hind 100.00 (koos k/m-ga)
Kontakt ja tellimine: marju dot allik at nlib dot ee

 

Lisainfo:
Marju Allik, kirjastusspetsialist, tel. 630 7520, e-post: Marju dot Allik at nlib dot ee