Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu on avatud E-R 10-20, L 12-19
Raamatuid saab tagastada Endla tn 3 E-P 7-22 

ESMASPÄEV, 24. OKTOOBER

Töötubadesse ja ekskursioonidele on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Eelregistreerimise märketa üritustele on kõik huvilised oodatud ja oma tulekust pole vaja enne teada anda.

Kellaaeg

Pealkiri

Esineja

Koht

14.00–15.30

 

IMPROVISATSIOONI TÖÖTUBA (alates 10. eluaastast) koostöös VAT Teatriga

Kohad on täis!

Kogunemine fuajees, osalejate arv piiratud.

RAHEL OTSA, impronäitleja ja koolitaja,
Jaa !mproteatri looja ja eestvedaja

6. korruse näitusesaal

Töötoas saad kõike ise järele proovida, luua tegelaskujusid ja süžeesid, millest oled unistanud. Kõige tähtsam improvisatsiooni juures on lasta lahti kartusest, et teed midagi valesti. Töötoa eesmärk on tunda koos kaaslastega rõõmu keskkonnast, kus loomingul pole piire ning peamine on öelda endale ja teistele JAA! 

Osalejad võiksid kanda pükse, siis on lihtsam harjutusi teha.


 

15.00–16.00

ELU TANTS: RINGKÄIK WIIRALTI GALERIIS (ekskursioon)

Kohad on täis!

MAI LEVIN, kunstiteadlane

Kogunemine  fuajees

Ühe parima Eduard Wiiralti loomingu tundjaga jalutame koos suure eesti graafiku galeriis, kus on väljas ka tema kuulsaimad teosed „Põrgu” ja „Kabaree”, räägime nende saamisloost ja tagamaist. Juttu tuleb ka Wiiralti elust ja loomest nii Eestis kui ka Pariisis.

Eduard Wiiralti galerii avati Eesti Rahvusraamatukogus 1996. aastal tänu Harry Männili ja Henry Radevalli Tallinna linnale tehtud kingitusele, mis sisaldas 62 Wiiralti estampi ja joonistust. 


16.30–17.00

PIGEM LOOJA KUI LAMMUTAJA JA MÄSSAJA: KANTAR EMORI UURING EESTLASTE IDENTITEEDIST (loeng)

 

TANJA KRIGER, KANTAR EMORI uuringuekspert

Milleri salong

17.00–17.45

EESTLASTE IDENTITEEDI KONSTRUEERIMINE (loeng)

KATRIN AAVA, sotsiaalteadlane

Milleri salong

Kas näeme üksteist arengu takistaja või ressursina?

Katrin Aava tutvustab eestlaste identiteedi konstrueerimist hariduse kaudu. Ta avab meile koos  Halliki Põldaga (2016) tehtud uuringu haridusuuenduse realiseerumise võimalustest Eestis ja selgitab, kas hariduse sidusrühmad kirjeldavad ennast muutustes osalejate ja neisse panustajana või on muutunud õpikäsituse ellu rakendumine nende arusaamade kohaselt kellegi teise vastutus. Eesti hariduse sidusrühmadena uuriti viit ametialaselt vastutavat fookusgruppi: õpetajakoolituse teadlastest õppejõud, hariduse tugiasutuste ametnikud, kohaliku omavalitsuste haridusametnikud, koolijuhid ja õpetajad.


 

17.00–18.00

RAHVUSRAAMATUKOGU MAA-ALUNE VARAKAMBER (ekskursioon)

Kohad on täitunud!

KRISTA KATS,
RRi kogude spetsialist

Kogunemine  fuajees

Millised on Rahvusraamatukogu kõige väiksemad ja kõige paksemad raamatud? Kui palju on raamatukogus veel tühja riiulipinda? Ekskursioonil hoidlasse näed raamatukogu köögipoolt ja kuuled seni varjul olnud lugusid.


 

18.00–19.00

MAJAD, SÜMBOLID JA SISU. EESTI UUEM ARHITEKTUUR JA AVALIKKUS (loeng)

TRIIN OJARI, arhitektuuriteadlane

Milleri salong

Ettekanne käsitleb arhitektuuri ja selle kuvandi kujunemist taasiseseisvunud Eestis rõhuasetusega avalikul ruumil. Milliseid uusi sümbolhooneid on nende aastatega rajatud, millised vanad hooned on saanud uue identiteedi ja kuidas maja olemus muutub koos inimestega, uueneb kokkupuutes muutuva ajaga. Meie ajastu märkideks on kiirmood ja e-lahendused, globaalne küla ja ajutised kasutused, arhitektuur seevastu on olemuselt aeglane, ressursimahukas ning juurtega maas kinni, pakkudes nüüdisaegsele maailmale ruumilist vastet.


 

 Olete oodatud!


RRi näitused digitaalarhiiv digar