Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud

 

„Eesti nahakunst 100“ kolmas suurekspositsioon

04.09.2017

Teisipäeval, 5. septembril kell 17 avatakse Rahvusraamatukogu 3. korruse trepigaleriis Eesti nahakunsti suurjuubeli näitusesarja kolmas osa järjestikusest neljast näitusest. Teoseid eksponeerivad Marje Taska, Pille Kivihall, Tiiu Vijar ja Rita Tänav-Veldemann.

 

Näitusel saab tutvuda eestikeelse naha- ja köitekunsti õpetamise alusepanija Eduard Taska lapselapse Marje Taska töödega, kes tavaliselt väljendab ennast pigem installatiivse kunsti kaudu, kuid ka nahakunstis väljendab traditsioonilist võimekust ja on seostanud geomeetrilise kujundusega karbid ja objektid akordide tähistusega muusikas. Pille Kivihall see-eest ületab nahakunsti traditsioonilisi piire ning katsetab tehnikaid ja vaatenurki. Tiiu Vijar hiilgab suurepärase kompositsioonitunnetuse ja tehniliselt perfektse teostusega. Rita Tänav-Veldemanni looming toob huvilisteni arhailise kujundikeele, milles peegeldub ürgset jõudu ja sügavust.

Eesti Nahakunstnike Liit koostöös Eesti Rahvusraamatukoguga esitleb 2017. aasta vältel raamatukogu 3. ja 5. korrusel kokku 16 kunstniku loomingut, mille kaudu saab vaataja põgusa ülevaate meie nahakunsti viimaste aastakümnete arengust. Eesti professionaalse nahakunsti alguseks loetakse 1917. aastat, mil Eduard Taska asutas Riigi Kunsttööstuskooli juurde naha-, papitöö- ja raamatuköitekoja. 

Näitusesarja  kolmas osa on avatud 31. oktoobrini.

 

Näituse avamisele eelneb kell 16 Milleri salongis Kärt Summataveti loeng „Eesti ja Hiina: suur ja väike kultuurimaailmas“. Kärt Summatavet õpetab Hiinas tööstusdisaini ning avab meile õpetamisaastate jooksul kogunenud ning kogetud vaatenurki.

 

Lisainfo: 

Ave Tölpt, Rahvusraamatukogu näituste osakonna juhataja, Ave.Toelpt@nlib.ee, tel 5680 7150

 

Krõõt Mõttus, Rahvusraamatukogu kommunikatsioonispetsialist, Kroot.Mottus@nlib.ee, tel 5817 4399


 digitaalarhiiv digar