Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20, L 12-19
Raamatuid saab tagastada Endla tn 3 E-P 7-22


 

Eesti keele tund Rahvusraamatukogus

Sihtrühm: gümnaasiumiõpilased

Sisu:
Teematunnis tutvustame õpilastele Rahvusraamatukogu (RR) kasutamise võimalusi ning õpetame, kuidas leida ilukirjanduse, keele- ning kirjandusteaduse raamatuid ja kogumikke humanitaarsaalis ja e-raamatukogu vahendusel.

Programm algab lühiekskursiooniga, mis annab ülevaate Rahvusraamatukogu ajaloost, tegevustest, kogudest ning kasutamise tingimustest. Lühiloengus näitame õpilastele  e-raamatukogu kogusid ja võimalusi eesti keele jm materjalide leidmisel (RRi koduleht,e-kataloog  ESTER,  digitaalarhiiv DIGAR, portaal DIGAR Eesti artiklid, RRi otsinguportaal). Õpilastel on võimalus liikuda  lugemissaalides  5. , 7. ja 8. korrusel. Humanitaarsaalis vaatame  erialakogusid, kogude teemanäitust ja  uudiskirjanduse näitust . Põhjalikumalt käsitleme ilukirjanduse ning  keele- ja kirjandusteaduse kogu. Selgitame, kuidas orienteeruda saali kohaviitades ja leida ESTERi abil riiulilt raamat ning kuidas aru saada, kas raamatut saab koju laenata. Praktilise tööna lahendab iga õpilane iseseisvalt ülesande: leiab riiulilt raamatu ja artikli kogumikust (võib kasutada telefoni, saaliarvuteid). Tunni lõpus avaldavad õpilased arvamust, kumb raamatukogu neile rohkem meeldib, kas e-raamatukogu või raamatukoguhoone paberraamatutega, ja miks.

Tunni läbimise tulemusena oskavad õpilased paremini määratleda oma infovajadust, kasutada andmebaase ja leida ise vajalik raamat või info. Raamatukoguprogramm on kasulik gümnaasiumiõpilastele eesti keele riigieksamiks valmistumisel.

Koolitajad: Mari Reimal, teenindusosakonna juhtiv spetsialist; Inge Kullamaa, humanitaarsaali infospetsialist; Kea Susi, humanitaarsaali infospetsialist;  Krõõt Liivak, humanitaarsaali juhataja.

Õppemeetod: Ekskursioon, loeng, praktiline infootsing
Jaotusmaterjal: Tööleht infootsingu küsimustega
Kestus: 60-90 min.
Toimumise koht: Humanitaarsaal, teatmesaali rühmaruum

Raamatukogutund on tasuta.

Tellimine: Soovitav grupi suurus on kuni 15 õpilast. Eelregistreerimine vähemalt kaks nädalat enne soovitavat tunni toimumise aega.

Täiendav informatsioon ja registreerimine:
Hela Ojasaar, tel. 630 7585, e-post: koolitus@nlib.ee 

    


RRi näitused digitaalarhiiv digar