Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud

 

Eesti kauneimad raamatud näitusel Rahvusraamatukogus

01.02.2012

1. veebruaril kuulutati Rahvusraamatukogus välja 2011. aasta Eesti kauneimad raamatud.

Igal aastal toimuvatel raamatukujunduse konkurssidel „25 kauneimat Eesti raamatut” ja „5 kauneimat Eesti lasteraamatut” valivad asjatundjatest koosnevad žüriid aastase raamatutoodangu seast välja kujunduselt, tüpograafialt ja teostuselt parimad raamatud.
25 kauneima raamatu võistlusele esitas 65 kirjastajat 165 raamatut. Valiku nendest tegi Tartu Ülikooli teaduri Tiit Hennoste juhitud 8-liikmeline žürii. Hennoste sõnul leidus hindajate rõõmuks ka sel aastal eksperimenteerivaid ning fantaasialennuga üllatavaid lahendusi, ent siiski vähe. Palju oli head traditsioonilist klassikat, milles kujunduselemendid maitsekaks tervikuks kokku pandud.
5 kauneima lasteraamatu konkursile esitas 19 kirjastajat 35 raamatut. Kui varasematel aastatel on rõhk olnud eelkõige illustratsioonidel, siis sellest aastast muudeti reglementi ja arvestati raamatut kui tervikut. Žürii esimehe, Eesti Kunstnike Liidu asepresidendi Anu Kalmu sõnul on illustratsioonidega samavõrra tähtsad kaanekujundus, küljendus ja trükitehniline teostus. Hea lasteraamat on tervik, milles huvitavad ja eakohased pildid, mida mugav lugeda ning mille kaas kajastab adekvaatselt sisu ja sihtrühma.
Eesti kauneimad raamatud on 22. veebruarini välja pandud Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis koos Eesti Kirjastuste Liidu liikmete menuraamatute ja Soome Instituudi vahendusel Eestisse jõudnud Soome 2010. aasta kauneimate raamatutega.
Näitust „25 kauneimat Eesti raamatut” saab aasta jooksul veel näha nii Eesti kui ka välismaa raamatukogudes toimuvatel näitustel ja Frankfurdi raamatumessil, samuti osalevad need maailma kauneimate raamatute konkursil Leipzigis. Märtsis on Eesti kauneimad raamatud vaatamiseks välja pandud Soome Rahvusraamatukogus.
Kauneimate raamatute konkurssi korraldavad alates 1999. aastast Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Rahvusraamatukogu ja Eesti Kirjastuste Liit. Tänavu lisandus korraldajana Eesti Lastekirjanduse Keskus. Võistlust toetasid Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Antalis, Altia Eesti, Heidelberg Baltic Finland, Pakett, Print Best Trükikoda, Printon Trükikoda, Polümark, Rahva Raamat.
 

25 kauneima raamatu galeriid saate vaadata siin.
5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2011 asuvad siin.

Lisainfo:
Tiit Hennoste, Tartu Ülikool, Tiit dot Hennoste at ut dot ee, tel. 506 8367
Anu Kalm, Eesti Kunstnike Liit, Vabagraafikute Ühendus, anu at eaa dot ee, tel. 5646 3147
Kaidi Urmet, Eesti Kirjastuste Liit, tel. 644 9866, kirjastusteliit at eki dot ee
Annika Koppel, Rahvusraamatukogu avalike suhete osakond, tel. 630 7260


 digitaalarhiiv digar