Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19, P suletud

23.02 avatud kuni 17.00, 24.02 suletud 

Belgradi ja Tallinna vaated Rahvusraamatukogus

21.09.2017

Neljapäeval, 21. septembril kell 17 avatakse Rahvusraamatukogu fuajeegaleriis Serbia-Eesti fotonäitus „Otsitud nostalgia”.

Näitus eksponeerib piltide seeriat, milles osalevad kaks fotograafi: Marko Nikolić Serbiast ning Rait Tuulas Eestist. Vastastikku pildistati kahe riigi pealinnu Belgradi ja Tallinna. 

Marko Nikolić sündis 1986. aastal Belgradis. Fotograafil tekkis huvi kaamerate ja pildistamise vastu juba keskkoolis, mistõttu astus ta peale keskkooli sisse Serbia kõrgemasse lavakunstikooli ning lõpetas seal filmi, telekaamera ja fotograafia kursuse. Koolis oli autori põhierialaks reklaamfoto. Lisaks huvitab teda väga dokumentaalfotograafia. Ta on töötanud operaatorina Serbia telekanal Prva jaoks. Eraagentuuride kaudu on Marko Nikolić teinud koostööd ka Coca-Cola, Head & Shoulders, Eagle Hills ning paljude teiste brändidega. Praegu töötab fotograaf rahvusvahelistel laevadel fotoassistendina.

Rait Tuulas (snd 1987) on Tallinnast pärit tänava- ja dokumentaalfotograaf. Tema nii Eesti kui ka välismaa tänavatel tehtud fotod peegeldavad autori sügavat huvi linnakeskkonna, inimloomuse ja lihtsa ausa elu vastu. Alates 2010. aastast on ta pildistanud Süürias, Tais, Austraalias, Itaalias, Gruusias, Marokos ja Ameerikas. 2013. aastal elas ja töötas Tuulas kolm kuud pärlilaeval Broomes Austraalias, dokumenteerides pärlifarmi argipäeva. Rait Tuulas töötab vabakutselise fotograafina, kasutades iga võimalust reisimiseks ja uute paikade ning kultuuride avastamiseks.

Projekti peamine idee on muuta paremaks kahe riigi kultuurivahetust, edendada euroopalikke väärtusi ja Serbia koostööd Euroopa Liidu liikmesriikidega.

Näituse vahendab Rahvusraamatukokku Serbia valitsuse Euroopa integratsiooni ministeerium koostöös Eesti Välisministeeriumi ja Serbia Vabariigi Suursaatkonnaga Helsingis.
Fotod on valminud 2017. aasta juunis ja juulis.

Lisainfo:
Ave Tölpt, näituste osakonna juhataja, Ave.Toelpt@nlib.ee, tel 630 7150
Terje Talv, kommunikatsiooni- ja turundusjuht, Terje.Talv@nlib.ee, tel 630 7260

 


 digitaalarhiiv digar