Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud

30. aprillil on raamatukogu SULETUD! 

Austria kunstnike visioonid Salzburgist Rahvusraamatukogus

08.06.2017

Reedel, 9. juunil kell 16 avab Eesti Rahvusraamatukogu näituste osakond peanäitusesaalis Salzburgi kunstnike näituse „Salzburg: visioonid“.

Näitusel esinevad 21 kunstnikku: Albert Lindenthaler, Jutta Duschl, Edith Richter, Marlene Schaumberger, Brigitte Hauck-Delmondo, Roland Oberholzner, Karin Puchinger, Regina Rieder, Christine Todt, Peter Rieder, Renate Kammauf, Marianne Ewaldt, Monika Maria Weiss, Christiane Pott-Schlager, Vida Bokal-Neugebauer, Gerlinde Hochmair, Gabriele Helmke-Becker, Rauthgundis Zieser, Sylvia Mehnert-Kalenda, Claudia Defrancesco, Christine Uhlig. Näha saab pilte linna ajaloo, geograafia, kultuuri, muusika ja kirjanduse vaatenurgast.

Salzburgis asuva kunstiühingu art-bv Berchtoldvilla eesmärk on tutvustada linna kunstnike töid ja korraldada kunstivahetust riikide vahel. 2002. aastal näidati Eesti Rahvusraamatukogu kogusid Salzburgis ning koostöö on edukalt jätkunud tänaseni. Salzburgis on eksponeerinud oma töid Andres Tolts ja Mare Vint, Rait Prääts ja Sirje Eelma, Marje Üksine, Mare Mikof, Tiiu Kirsipuu jt. Praegune Austria kunstnike näitus Eestis on jätk näitustele „Salzburgi kunstimaastikud“ (2005, 2006) ning „Salzburg Art Mix“ (2008).

Näitust kureerivad Peter Rieder, Regina Rieder ja Karin Puchinger, toetavad ja vahendavad Eestisse art-bv-Berchtoldvilla ning Austria Suursaatkond Eestis.

Näitus on pühendatud Eesti ja Austria diplomaatiliste sidemete taastamise 25., Austria liidumaa Salzburgi Austria koosseisu kuulumise 200. ning Eesti iseseisvuse 100. aastapäevale.
 


Lisainfo:
Lea Hein, Eesti Rahvusraamatukogu näituste osakonna projektijuht, e-post Lea.Hein@nlib.ee, tel. 630 7148

Krõõt Mõttus, Eesti Rahvusraamatukogu kommunikatsioonispetsialist,
e-post Kroot.Mottus@nlib.ee, tel. 5817 4399

Anne Laur, Austria Suursaatkonna kultuurireferent, e-post Anne.LAUR@bmeia.gv.at, tel. 627 8745
 


 digitaalarhiiv digar