Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20, L 12-19
Raamatuid saab tagastada Endla tn 3 E-P 7-22


 

Ühiskonnateaduste saal

Kuidas leida kirjandust? | Uus raamat | Meie väljaanded


Asume: 5. korrusel

Oleme avatud: E-R 10-20, L 12-19

Juulis ja augustis E-R 12-18

Kontaktid: e-post yktsaal at nlib dot ee,
tel. 630 7101

Loe sotsiaalteaduste ajaveebi Parlafon.

 

Ühiskonnateaduste saalis on infoteaduse, raamatukogunduse, psühholoogia, politoloogia, sotsioloogia, majanduse ja statistika avakogu.

Tutvu Rahvusraamatukogu komplekteerimisvaldkondadega.

Kojulaenutus

Koju laenutame

  • raamatukogunduse ja infoteaduse avakogu raamatuid laenutähtajaga 30 päeva
  • raamatukogunduse ja infoteaduse avakogu ajakirju laenutähtajaga 7 päeva
  • lugemissaali avakogu võõrkeelset väliskirjandust (ilmunud peale 1946. aastat)  tähtajaga kuni 3 tööpäeva. Kolme päeva laenutuse tähtaega ei pikendata
  • laenutused vormistatakse ühiskonnateaduste saalis

 

Siit leiate andmebaasid, e-raamatud, e-ajakirjad

 

 

Comparative perspectives on work-life balance and gender equality : fathers on leave alone / Margaret O'Brien, Karin Wall, editors. - [Cham] : SpringerOpen, 2016.- 266 lk.

 

Põhjalik rahvusvaheline uurimus isaduspuhkusest! Raamat kõneleb erinevat päritolu meeste kogemustest isaduspuhkusega ning näitab, kuidas see mõjutab nende elusid ning perekonnaga seotud soorolle erinevates poliitilistes kontekstides. Läbi on viidud süvaintervjuud isaduspuhkusel olevate/olnud meestega Norrast, Portugalist, Kanadast, Soomest, Hispaaniast, Rootsist, Islandilt, Suurbritanniast, Prantsusmaalt ning Šveitsist. Saadud andmete põhjal näidatakse, kuidas isaduspuhkusega seotud kogemused ning sotsiaalsed protsessid hõlmavad erinevaid trende, paljastades nii uuendusi  kui ka puuduseid isaduspuhkusega toimuvates muutustes. Raamat tõstatab olulisi küsimusi elukäigu ning pere kohta kaasaegses ühiskonnas. Teos on mõeldud eeskätt uurijatele, kes on huvitatud lääne ühiskonna erinevate ajalooliste taustadega heaoluriikide pere- ning tööelu võrdlusest.

 

 

Uued raamatud - ÜHISKONNATEADUSED - Rahvusraamatukokku saabunud ühiskonnateaduste alaste raamatute nimestik asub e-kataloogis ESTER.

Uute raamatute nimestik uueneb igal nädalal.

Kuni 2016. aasta lõpuni ilmunud uudiskirjanduse nimestikud on siin:

Uued raamatud - infoteadused, psühholoogia, sotsioloogia, majandus, poliitika

 

Integratsioon. Valiknimestik 1995-2016.
Koostanud E. Toomra, M. Allandi, Eesti Rahvusraamatukogu.

Koostame ühiskonnateaduste teemalisi väljaandeid, mis on abiks tudengitele, spetsialistidele ja teadlastele oluliste ning aktuaalsete teadusallikate valimisel.

  • Summaria Europensia - eestikeelsed ülevaated välisajakirjades Euroopa Liidu teemadel ilmunud artiklitest, nimestikud Euroopa Liidu alastest raamatutest, artiklitest ja veebiallikatest.
  • Ühiskonnauuringud - väljaanne annab ülevaate Eesti avaliku sektori asutuste ja mõttekodade koostatud uuringutest ja väljaannetest.
  • Koostame majandusraamatute uudiskirjanduse nimestikku, mida on võimalik tellida endale e-postile. Soovi korral võtke ühendust yktsaal at nlib dot ee

Varem ilmunud:

  • Nädal meedias - Riigikogu liikmete, ministrite ja Euroopa Parlamendi saadikute artiklid, intervjuud ja blogid. Ilmus 31. augustini 2015
  • Riigikogu liikmete kirjutised - Koostatud Eesti Rahvusraamatukogu andmebaaside ja Riigikogu liikmetelt saadud andmete põhjal. Ilmus 31. augustini 2015
  • Summaria Socialia - eestikeelsed kokkuvõtted ja valiknimestik välisajakirjades ilmunud sotsioloogia-, majandus- ja poliitikaalastest kirjutistest. Väljaanne ilmus 1999-2016.

Rahvusraamatukogu vahendusel saab kasutada paljusid sotsiaalteaduste litsentsiandmebaase. Rahvusraamatukgu otsinguportaali kaudu on raamatukogu registreeritud kasutajal juurdepääs andmebaasidele ka väljaspool raamatukogu.

Parlamendiraamatukoguna koostame e-väljaandeid:

Foto: Riigikogu

Nimetahvlite vahetamine Toompeal, 1992
Riigikogu arhiiv

Ühiskonnateaduste alast teavet leiad veel:

Lisainfo:

Tutvu arvutite kasutamisega lugemissaalis

 


RRi näitused digitaalarhiiv digar