Rahvusraamatukogu 6. korruse galeriis on eksponeeritud 2009. aasta 25 kauneimat Eesti raamatut ja 5 kauneimat Eesti lasteraamatut.
Raamatudisaini võistlusele esitasid 73 kirjastajat 174 teost, mille on kujundanud ja illustreerinud eesti kunstnikud. Samaaegselt toimunud 5 kauneima lasteraamatu konkursile esitati 35 raamatut 18 kirjastajalt.
Valiku tegid kaks 9-liikmelist ¾üriid, pöörates tähelepanu vormi ja sisu kooskõlale ning teostusele. 25 kauneima raamatu ¾üriid juhtis disainer ja õppejõud Mart Anderson. ®üriisse kuulus ka välisliige, ¹veitsi disainer ja kirjastaja Urs Lehni. Lasteraamatute ¾ürii, mida juhtis vabagraafik Enno Ootsing, hindas eelkõige kunstnikutööd.
Võidutööde väljakuulutamisel avatakse näitus, tööd avaldatakse Rahvusraamatukogu kodulehel ning antakse välja kataloog. Üheskoos kauneimatest raamatutest näitusega avatakse pidulikult Eesti Kirjastuste Liidu liikmete enim müüdud raamatute näitus.
Võitnud trükiseid eksponeeritakse sel aastal Balti ja Frankfurdi raamatumessil ning tuleval aastal maailma kauneimate raamatute konkursil Leipzigis. Eesti Rahvusraamatukogu koostatud rändnäitus ringleb Eestis ja välismaal.
Raamatukujunduskonkursi korraldasid Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Disainikeskus, Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Rahvusraamatukogu. Kujundusvõistlust toetavad Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, paberifirma MAP Eesti AS ning trükikojad Greif, Printon ja Tallinna Raamatutrükikoda.
Näitus jääb avatuks 25. veebruarini.
Olete oodatud!
Täiendav informatsioon:
Rita Enna (Eesti Rahvusraamatukogu) tel. 630 7368, Rita.Enna
nlib.ee
Kaidi Urmet (Eesti Kirjastuste Liit), tel. 644 9866, kirjastusteliit
eki.ee
Õnne Mets
RRi avalike suhete osakonna juhataja, tel. 630 7260
www.rahvusraamatukogu.ee