Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud

 

Ekskursioon "100 aastat kirjandust"

Tule ja tähista Eesti Vabariigi ja Rahvusraamatukogu 100-aastaseks saamist kirjanduse võtmes! Ekskursioon „Sada aastat kirjandust“ annab võimaluse reisida läbi aja, avastada kümne kümnendi olulisemaid suundi ja tähtteoseid. Põikame sisse ka lugemissaalidesse, kus näeme, kuidas seal on seda huvitavat teemat lahti mõtestanud.

Ekskursioon algab kirjanduslugu avava suurnäituse külastamisega. Näeme Eestis välja antud kirjandust aastatel 1918–2017 poole tuhande raamatu näol Rahvusraamatukogus leiduvate kogude põhjal, tutvustades igale kümnendile iseloomulikku.
Tõsistele teemadele vahepalaks saab teatmesaalis veidi nalja! Silmame väljapanekut raamatutest, kus tutvustatakse eestlast kirjasõnas. Läbi humoorika ja eneseiroonilise prisma kujutatakse eestlast ja Eesti elu.
Kirjanduse ajalugu ei piirdu siiski Eestiga. Kel pilk rändab, leiab Austria, Saksa ja Šveitsi lugemisalalt väljapaneku parimatest saksakeelsetest romaanidest, mis on pälvinud alates 2005. aastast välja antava Saksa raamatuauhinna.

Külastajaid juhib kogemustega giid, hiljem on võimalik omal käel majas jalutada. Kui tekib suurem huvi, vastavad meie töötajad hea meelega küsimustele. Lisaks võib soovi korral tellida eraldi loengu või koolituse ülal mainitud teemadel.
Ekskursioon kestab 60–75 minutit ning sobib alates 16. eluaastast.
Ekskursioonid toimuvad: 14. märts kell 14.15, 21. aprill kell 16 ja 9. mai kell 17. Eelnev registreerimine vajalik, pane end kirja!
Üritus on tasuta, maksimaalne osavõtjate arv 20.
Küsimustele vastab Ave Tölpt, 6307150.


 digitaalarhiiv digar